Nilperi Şahinkaya Kimdir Kaç Yaşındadır?

Nilperi Şahinkaya’nın boyu, kilosu, nereli olduğu, eğitimi oynadığı dizi ve filmler… Nilperi Şahinkaya hakkında merak edilen her şey haberimizde.

Doğum tarihi : 23 Şubat 1988

Doğum yeri : Dakar, Senegal

Kilo: 54 kilo

Boy :

Burcu : Balık

Bildiği Diller:  Fransızcası Türkçesinden iyiymiş. İngilizce, Almanca ve İtalyanca da iyi derecede

Eğitimi: Eğitim hayatına Paris’te başladı ve Paris’de Charles de Gaulle ilkokulundan 1997 yılında mezun oldu. Üniversiteyi ise Ankara’da Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde tamamladı.  Üniversiteden, Yüksek Şeref Listesine girerek mezun oldu.

Nilperi Şahinkaya Kimdir Kaç Yaşındadır?

Nilperi Şahinkaya, 23 Şubat 1988’de Senegal’in başkenti Dakar’da doğmuştur. Şahinkaya’nın babası Diplomat annesi ise Dışişleri Bakanlığı uzmanlarındandı. Nilperi Şahinkaya, doğduğunda babası Senagal’in Dakar kentinde görevdeydi. Nilperi isminin ilginç bir hikayesi var. Aile Nil isminde karar kılmışken, dedesinin gördüğü bir rüya sonrası “Peri” isminin mutlaka konmasını istemesi ile hem Nil hem de Peri adını almıştır. Çocukluğunda birçok ülke ve şehir gezdi; 3 sene Duseldorf, 4 sene Paris, 4 sene Bern, 15 yaşında anne ve babası boşanınca annesiyle Türkiye’ye geldi.

İlk oyunculuk deneyimini Deniz Yıldızı dizisi ile yaşayan Nilperi Şahinkaya, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Kayıp ve Kiraz Mevsimi gibi yapımlarda adından oldukça söz ettirmiştir. Nilperi Şahinkaya, şimdilerde Star TV ekranlarında yayınlanan Kuzgun dizisinde Güneş karakterine hayat vermektedir.

2016 senesinde N’olur Ayrılalım isimli dizinin başrollerinden biri olan Temmuz Akıncı’yı oynayan Nilperi Şahinkaya, ünlü bir tiyatro oluşumu olan Oyun Atölyesi’nde sahnelenen Kim Korkar Hain Kurttan isimli tiyatro oyununda da Honey karakterine hayat verdi. Çağrı Vila Lostuvalı tarafından yönetilen ve ATV ekranlarında seyirci ile buluşan Bu Şehir Arkandan Gelecek isimli dizideki Aslı karakterini oynayan oyuncu, Tevfik d’Or Tiyatro Festivali’nde En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü. Aynı festivalde bir de Fransız Büyükelçisi Özel Ödülü’ne layık görülen sanatçı, 30 yıla pek çok büyük başarı sığdırmayı başardı.2010’un Haziran ayında Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisine seçilerek İstanbul’a yerleşti. Öyle Bir Geçer Zaman ki’de canlandırdığı Mesude karakteri ardından Kayıp dizisinde Defne ve Sedef karakterlerine can verdi.

Kiraz Mevsimi adlı dizide başrollerden biri olan Şeyma karakteri ile büyük çıkış yaparak N’olur Ayrılalım adlı dizide başrollerden olan Temmuz Akıncı karakterine can verdi.Hira Tekindor’un yönetmenliği ile başrollerini Zerrin Tekindor, Tardu Flordun, Şükrü Özyıldız ile paylaştığı, Oyun Atölyesinde sahnelenen Kim Korkar Hain Kurttan oyununda Honey karakteriyle yer aldı.

Ay Yapım tarafından, Çağrı Vila Lostuvalı yönetmenliğinde başrollerini Kerem Bürsin ve Leyla Lydia Tuğutlu’nun paylaştığı Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde Aslı karakterini canlandırmıştır.

Nilperi Şahinkaya’nın rol aldığı diziler ve filmler

2019 – Karakomik Filmler 1 (Jaclyn) (Sinema Filmi)

2019 – Kuzgun (Güneş) (TV Dizisi)

2018 – Yaşamayanlar (Melisa) (TV Dizisi)

2017 – Deli Aşk (Melodi) (Sinema Filmi)

2017 – Benim Babam Bir Melek (Sandra) (TV Filmi)

2016 – N’olur Ayrılalım (Temmuz) (TV Dizisi)

2016 – Bu Şehir Arkandan Gelecek (Aslı) (TV Dizisi)

2014-2015 – Kiraz Mevsimi (Şeyma) (TV Dizisi)

2013 – Kayıp ((Defne/Sedef) (TV Dizisi)

2010-2012 – Öyle Bir Geçer Zaman ki (Mesude) (TV Dizisi)

2009 – Deniz Yıldızı (Hande) (TV Dizisi)

Nilperi Şahinkaya Fotoğrafları

Nilperi Şahinkaya Kimdir Kaç Yaşındadır? Nilperi Şahinkaya Kimdir Kaç Yaşındadır? Nilperi Şahinkaya Kimdir Kaç Yaşındadır? Nilperi Şahinkaya Kimdir Kaç Yaşındadır? Nilperi Şahinkaya Kimdir Kaç Yaşındadır? Nilperi Şahinkaya Kimdir Kaç Yaşındadır? Nilperi Şahinkaya Kimdir Kaç Yaşındadır? Nilperi Şahinkaya Kimdir Kaç Yaşındadır? Nilperi Şahinkaya Kimdir Kaç Yaşındadır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı