adplus-dvertising

Nihat Kırmızı: ‘Dursun Özbek başkanımızla Domenec Torrent ile ilgili görüşmem olmadı’

Galatasaray Sportif A.Ş. eski yönetim kurulu mensubu Nihat Kırmızı, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in kendisinden Teknik Direktör Domenec Torrent ile görüşmesini istediğiyle alakalı çıkan haberlerin doğru olmadığını belirtti.
Takip et
Nihat Kırmızı: ‘Dursun Özbek başkanımızla Domenec Torrent ile ilgili görüşmem olmadı’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Galatasaray Sportif A.Ş. eski yönetim kurulu mensubu Nihat Kırmızı, sosyal medyada çıkan bazı haberlere yazılı yaptığı açıklama ile yanıt verdi. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in kendisinden Teknik Direktör Domenec Torrent ile görüşmesini istediğiyle alakalı çıkan haberlerin doğru olmadığını belirten Kırmızı, “Son günlerde bazı sosyal medya hesaplarından ismimi de geçirerek Galatasaray Başkanı Sayın Dursun Özbek’in benimle görüşüp, Domenec Torrent ile görüşmemi istediği gibi gerçek dışı yayınların yapıldığından haberdar oldum. Seçim gününden sonra başkanımız Dursun Özbek ile yüz yüze yahut telefonla hiçbir görüşmem olmadı” diyerek konuştu.

Nihat Kırmızı: ‘Dursun Özbek başkanımızla Domenec Torrent ile ilgili görüşmem olmadı’

“Oyuncularımızın ve teknik heyetimizin yalnızca işine odaklanması ismine çaba sarf ettim ve sahip çıktım”

Nihat Kırmızı; Domenec Torrent, Luis Campos, Pasquale Sensibile ve geçen sezon transfer edilen oyuncuların hiçbirinin transfer görüşmelerinde bulunmadığını ifade ederek, “Transfer ayrıntılarında da herhangi bir dahilim olmadı. Bilindiği gibi zaten göreve de Aralık 2021 tarihinde başladım. Kulübümüzün ve yönetimimizin yaşadığı bazı olumsuzluklardan sonra Florya’da daha aktif olmaya başladığım dönemde önümüzde çok kritik Barcelona maçları, ligde Trabzonspor, Beşiktaş ve Fenerbahçe maçları varken ve ligi de daha iyi konumda kapatma şansı devam ettiğinden görevim gereği, kulübümüzün ve futbol takımımızın zarar görmemesi için oyuncularımızın ve teknik heyetimizin yalnızca işine odaklanması ismine çaba sarf ettim ve sahip çıktım” dedi.

Nihat Kırmızı: ‘Dursun Özbek başkanımızla Domenec Torrent ile ilgili görüşmem olmadı’

Teknik Direktör Domenec Torrent’in sözleşmesiyle alakalı olarak ise Nihat Kırmızı, “Basın üyelerinin Domenec Torrent’in sözleşmesinde tazminat olup, olmadığını sorduklarında tazminatın olmadığını ancak 1 sene daha devam eden 1.5 milyon Euro sözleşmesi olduğu bilgisini verdim. Seçim kararı alındıktan sonra da Torrent’e ayrılmayı düşünüp, düşünmediğini sorduğumda, yeni gelecek yönetimle görüşüp sunum yapmak istediğini ve yeni yönetimin kendisiyle çalışıp, çalışmayacağı kararına saygı duyacağını söylediğini bütün şeffaflığıyla basın aracılığıyla camiamıza ve o dönemki adaylara bildirdim. Bundan sonraki süreçte muhakkak başkan ve yeni yönetim kurulunda futboldan sorumlu yöneticiler, Galatasaray’ın menfaatleri doğrultusunda görüşmelerini yapıp karar alacaklardır. Bu süreci ben de bir Galatasaray taraftarı olarak merakla takip etmekteyim. Galatasarayımızın şampiyonluk ve başarılarla dolu bir sezon geçirmesini dilerim” açıklamasında bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.