Nihat Ergün AK Parti’den İstifa Etti! Babacan ile Çalışacak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski bakanı Nihat Ergün AK Parti'den istifa etti. Ergün, Ali Babacan'ın partisine katılacak.
Nihat Ergün AK Parti’den İstifa Etti! Babacan ile Çalışacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AK Parti Kocaeli Kurucu İl Başkanı, üç dönem milletvekilliği ve iki dönem Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı vazifesini üstlenen Nihat Ergün, AK Parti’den istifa etti. Ergün daha önce AK Parti’den istifa eden Ali Babacan’ın kuracağı iddia edilen partide vazife yapacak.

İSTİFA ETTİĞİNİ DOĞRULADI

Yeni Akit’in aktardığına göre Nihat Ergün, istifa ettiğini doğruladı. Ne zaman istifa ettiği ile alakalı ise Ergün, “13 Eylül’de saat 06.15 itibariyle istifa ettim” dedi.

Kararı ailesi ve yakınları ile beraber gerçekleştirdiği istişareler neticesinde verdiğini söyleyen Nihat Ergün, istifasını e-devlet üstünden Yargıtay’ın sitesine girerek direkt olarak “parti üyeliğini sonlandırma” yöntemiyle yaptığını ifade etti.

Ergün, istifasını şu sözlerle duyurdu:

“13 Eylül 2019 tarihinde saat 06.15 itibariyle e- devlet üstünden Adalet ve Kalkınma Partisi üyeliğinden istifa etmiş bulunuyorum. Aile ve arkadaş çevremle yaptığım geniş istişareler neticesinde bu kararı verdim. Şimdiye dek AK Parti’de beraber siyaset yaptığımız, ülkemiz ve halkımız için güzel hizmetler üretme çabası içerisinde olduğumuz tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum”

ALİ BABACAN İLE BERABER HAREKET EDİYOR

Babacan ile birlikte hareket eden AK Parti Kocaeli eski milletvekili ve eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde AK Partili eski milletvekili ve teşkilat üyeleri ile bir araya gelmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.