adplus-dvertising

Niğde’de karı koca çift, üniversitede aynı bölümü kazandı

Niğde’de Ayşe ve Mahmut Çakır çifti, girdikleri üniversite sınavlarında aynı bölümü kazandılar. Çift, artık aynı sınıfı ve sırayı paylaşacak.
Takip et
Niğde’de karı koca çift, üniversitede aynı bölümü kazandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çocuklarına bir yaşam kurduktan sonra hayallerini gerçekleştirmek için girdikleri Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni kazanan Ayşe (52) ve Mahmut Çakır (60) çifti, beraber eğitim görecek olmanın mutluluğunu yaşıyor.

52 yaşında okul kantini işleten ve terzilik yapan Ayşe Çakır, yaptığı açıklamada, hayallerini gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını ifade etti. İki çocuğunu okuttuklarını okutmak için birçok şeyden vazgeçtiklerini söyleyen Ayşe Çakır, “Artık onlar yaşamlarını kurmaya başlayınca onların da desteğiyle karı-koca birlikte yaşamın devam ettiğini de göstermek istedik gençlere. İmza atarken yalnızca iyi günde kötü günde hastalıkta sağlıkta diyoruz ya yaşamı beraber yaşamak gerekir. Okulda da sınıfta da beraber yaşamak gerekir. Biz de eşimle bunun için uğraştık. Çok şükür nasip oldu. Aynı sınıfı aynı bölümü okuyacağız. Mutluyuz” şeklinde konuştu.

Çakır, kendilerine “okuyup da ne yapacaksın” gibi eleştirilerin geldiğine söyleyerek, okumanın yaşı olmadığını, herkesin kendisini geliştirmesi için mutlaka okuması gerektiğini anlattı. 60 yaşındaki Mahmut Çakır ise eşiyle üniversite okuyacağı için çok heyecanlı olduğunu dile getirdi.Hissettiklerinin anlatılmaz bir duygu olduğunu ifade eden Mahmut Çakır, “Bizim için erişilmez bir yerdi, şu sırada oturmayı Allah herkese nasip etsin. Gençlere örnek olmak çok güzel bir şey. Senelerce çocukları çalıştırırken kendimiz de çalışmışız. Ucundan baktık, günde 2,3, 5 soru çözdük. Terzide dükkanda kendi kendimize çalıştık. Eski kitapları buldukça çalıştık. Hanımım benden yüksek puan aldı” dedi.

Çakır çiftinin oğlu 28 yaşındaki Ahmet Enes Çakır ise anne ve babasının çocukları için çok fedakarlık yaptığını söyleyerek, “Ablam öğretmen oldu, ben arkeolog ve dalgıcım. Ailecek okumanın duygusunu yaşayacaklar. Onlar da bizim ne yaşadığımızı, üniversite ortamını kendileri görecek. 20 yaşında arkadaşları olacak. Hoş bir duygu” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.