Nicolas Maduro binlerce askeriyle güç gösterisi yaptı

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, yapılan askeri darbeye en sert şekilde cevap verilen Fuerte Tiuna askeri kampüsünü ziyaret etti. Maduro’yu askeri kampüste binlerce asker karşıladı. Nicolas Maduro’nun askerler ile yaptığı yürüyüş bütün dünyaya karşı bir güç gösterisi olarak algılandı.


Nicolas Maduro binlerce askeriyle güç gösterisi yaptı

Topraklarının altı petrol dolu olan ve sadece 1 çikolata ile tonlarca petrol satın alabildiğiniz Venezuela’dan iyi haberler gelmeye devam ediyor. Petrolün olduğu ülkelerde boy göstermeye çalışan ve kontrolünü eline almak isteyen ABD, Venezuela’ya karşı çok ciddi yaptırımlar yapmıştı. Geçtiğimiz günlerde hem askeri yönetim hem de bazı grupların katılımıyla yapılan darbe girişiminin başarısız olması sebebiyle halkın gözünde kahraman olan Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro binlerce asker ile gövde gösterisi yaptı.

BİNLERCE ASKER KARŞILADI

Başkentte yer alan devasa askeri kampüs Fuerte Tiuna’yı ziyaret eden Maduro’yu binlerce asker karşıladı. Askerler ile birlikte yürüyen ve medyaya demeçler veren Maduro, bu hareketi ile bütün dünyaya güç gösterisi yaptı. ABD’nin desteklediği siyasi liderlerinde gözünü korkutan bu karşılama sonucunda halkın Maduro’ya olan güveni arttı. Askeri kampüs ziyaretinde basına konuşan ve halkın oylarıyla Venezuela Devlet Başkanı seçilen Nicolas Maduro, gelecekte Venezuela’da işsizlik, ekonomi sorunlarının olmayacağını, barış olacağını söyledi.

SİYASİ DARBEYE CEVAP NİTELİĞİNDEYDİ!

Venezuela’da yapılan halk seçiminin üstünden aylar geçti fakat halen bazı siyasi partilerin Maduro ve partisini istifa etmeye çağırıyor. Hem ABD hem de batılı ülkeleri arkasına alarak kendisini geçici devlet başkanı ilan eden Juan Guaido, askeri ziyarette binlerce askerin Maduro’ya olan sevgisini görünce siyasi darbe eylemlerine devam edecek mi yoksa yenilgiyi kabullenecek mi merak ediliyor. Ziyaret edilen kampüste görev yapan askerler, darbeye karşı en net cevabı veren askerlerin bulunduğu yerleşke olarak biliniyor.

Yazar: Demet Dereli

Demet Dereli
Meslek hayatında emin adımlarla ilerleyen Demet Dereli, 1982 senesinde Erzurum'da dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi mezunu olan Dereli, kendini internet ve basın yayın alanında da geliştirerek gazeteciliğe ilk adımı atmıştır. Dereli bir çok tanınmış yayın organında görev aldıktan sonra özellikle spor alanına yönelmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.