New York’ta aşı ve test zorunluluğu başladı!

ABD’nin New York eyaletinde çalışanlara, 6 Eylül’e kadar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olmaları ya da her hafta test yaptırmaları mecburiyeti getirildi.
Takip et
New York’ta aşı ve test zorunluluğu başladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

New York eyaleti çalışanlarına Kovid-19 aşısı yahut haftalık test mecburiyeti getirildi.

New York Valisi Andrew Cuomo, yaptığı duyuruda, eyalet genelindeki ortalama 250 bin çalışana, Kovid-19 vakalarında görülen artışları engellemek için aşı yahut haftalık test mecburiyetini getirmeye mecbur olduklarını söyledi.

Cuomo, devlet hastanelerindeki sağlık çalışanlarının ise aşı olma dışında başka seçeneği bulunmadığını kaydederek, ayrıca özel sektördeki işverenlere çalışanlarını ve de müşterilerini aşılamaya teşvik etmeleri konusunda çağrıda bulundu.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio da 26 Temmuz’da yaptığı açıklamada, kentteki öğretmenler ve polisler da dahil belediyeye bağlı 340 bin çalışana 13 Eylül’e kadar aşılanmaları, aşılanmayanlar için her hafta test yaptırmaları koşulu getirdiklerini duyurmuştu.

ABD Başkanı Joe Biden’ın da ülke genelinde federal hükümete bağlı çalışanlara yönelik benzeri bir uygulama üstünde çalıştığı ve söz konusu planı bugün açıklayabileceği kaydediliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.