New York Times ve Washington Post Beyaz Saray Abonelikleri İptal

ABD Başkanı Donald Trump'ın yalan haber yapmakla suçladığı New York Times (NYT) ve Washington Post'un abonelikleri sonlandırılacak.

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump’ın katıldığı bir canlı yayında “yalan haber yapıyorlar” diyerek tanımladığı New York Times (NYT) ve Washington Post’un aboneliklerini iptal edeceklerini duyurdu.

NEW YORK TIMES VE WASHINGTON POST’A BEYAZ SARAY YASAĞI

ABD Başkanı Trump, dün Fox ekranlarında konuk olduğu bir programda, NYT ve Washington Post için “Onları Beyaz Saray’ın içerisinde istemiyoruz. Belki onların aboneliklerini bitiririz, onlar yalan haber yapıyorlar.” açıklamasını yapmıştı. Trump, sık sık CNN, NYT, Washington Post gibi anaakım meyda kuruluşlarını “yalan haberler” yazmakla ve kendisine saldırmakla itham ediyor.

Beyaz Saray Sözcüsü Stephanie Grisham paylaştığı açıklamada, NYT ve Washington Post’un aboneliklerinin tekrarlamayarak, iptal edeceğini söyledi.

BARIŞ PINARI HABERİNE “YALAN HABER” DEMİŞTİ

ABD Başkanı Donald Trump, silah tanıtımı esnasında kaydedilmiş patlamaların olduğu görüntüleri Barış Pınarı Harekatı esnasında çekilmiş gibi göstermesine “YALAN HABER!” sözleri ile tepki topladı.

Trump, Twitter sayfasından, ABD’li haber kanalı ABC’nin, silah tanıtımı esnasında çekilmiş güçlü patlamaların olduğu videoyu Barış Pınarı Harekatı esnasında çekilmiş gibi servis ettiği görüntüyü yayınladı.

Başkan Trump videoyu yayınlarken “YALAN HABER!” yazısını yazdı. ABC’nin söz hususu görüntüsüne önceki gün de tepki gösteren Trump, olayı “skandal” olarak tanımlamıştı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı