Nevşehir’de Yaşanan Kazanın Kamera Görüntüleri Ortaya Çıktı

15 Ekim Salı günü Nevşehir'de yaşanan kazada 23 yaşındaki Yasemin Gül hayatını kaybetti. Olay anının güvenlik kameraları ortaya çıktı.

Nevşehir’de 15 Ekim gecesi Zübeyde Hanım caddesinde karşı yola geçmek isterken Mustafa E. yönetimindeki 06 DR 8304 plakalı aracın hızla çarpıp olay yerinden kaçtığı görüntüler ortaya çıktı. Güvenlik kamerası görüntülerinde Yasemin Gül’ün karşı yola geçmeye çalıştığı sırada hızla gelen araç Gül’e çarptı. Otomobilin sürücüsü olay yerinden kaçtığı anda çevredeki vatandaşlar ve yoldan geçen diğer araç sürücüleri genç kızın yardımına koştu. Yasemin Gül tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.


SUÇU OĞLUNUN ÜZERİNE ATMAK İSTEDİ

Yasemin Gül’e çarparak olay yerinden kaçan ve genç kızın ölümüne sebep olan Mustafa E. Avanos’ta bulunan bağ evinde eşi ve oğlu ile buluştu. Baba Mustafa E. oğlu Burhan E.ye suçu üstlenmesini söyledi. Bu sırada polis ekipleri bağ evinde Mustafa E., oğlu Burhan E. ve eşini göz altına aldı. Nevşehir polisi aileden şüphelenerek tüm MOBESE kayıtlarını incelemeye aldı. Bu incelemeler sonucu kazayı Burhan E.’nin değil, baba Mustafa E.’nin yaptığı tespit edildi. Yasemin Gül’ün ölümüne sebep olan Mustafa E., tutuklanarak Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

YASEMİN’İN YAKINLARI “YASEMİNLER SOLMASIN” DEDİ

Yasemin Gül’ün yakınları ise sosyal medya hesaplarından görüntüleri paylaştı ve “Hayatı’nın baharındaki kızımız Yasemin Gül’ü kendini bilmez bir alkollü trafik magandası tarafından trafik kurallarına uymayarak ve aşırı hız yaparak gencecik kız evladımızı çarpıp kaçarak ölüme terk edip bir bağ evine sığınıp, oğluna suçunu yüklemek isteyip, kendi oğlunun da hayatını karartmaya kalkan bir vicdansız baba, gencecik fidanımızı hayattan koparmıştır. Buradan tüm vicdanı olan herkese ve yüce adalete sesleniyorum; Suçlular cezasız kalmasın, gereken en büyük cezayı alsınlar. Başka anne, babalar gözyaşlarına boğulmasın, Yaseminler Solmasın.” açıklamasını yazdılar.


Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı