adplus-dvertising

Nevşehir’de elinde sopayla sokaklarda gezen Suriyelilere gözaltı!

Nevşehir’de elinde sopayla sokaklarda gezen Suriye uyruklu kişilerle alakalı yeni gelişme meydana geldi. Ellerinde sopalarla sokakta yürüdükleri esnada çekilmiş fotoğrafları sosyal medyada paylaşılan Suriye uyruklu üç kişinin gözaltına alındığı açıklandı.
Takip et
Nevşehir’de elinde sopayla sokaklarda gezen Suriyelilere gözaltı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Nevşehir’de, ellerinde sopalarla gezen Suriyeli kişilerin görüntüleri, sosyal medyada çok konuşulmuş ve tepki görmüştü. O görüntülerin sonrasında harekete geçildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, sosyal medyada, “Suriyelilerin ellerinde sopa ile Nevşehir sokaklarında dolaşırken görüntüleri” biçimindeki paylaşımın sonrasında harekete geçildiği söylendi.

Açıklamada, servis edilen görüntüyle alakalı inceleme yapıldığı, 12 Aralık 2021 akşamına ait görüntünün düğünden dağılım esnasında çekildiğinin belirlendiği kaydedildi.

12 Aralık’ta sosyal medya hesabında paylaşımı yapan kişi ve ellerinde sopa olan iki kişinin gözaltına alındığı söylenen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Yapılan incelemede bahse konu olayın 12.12.2021 günü ilimiz merkezinde gerçekleşen Suriyelilere ait bir düğün dağılımı ardından gerçekleştiği, bahse konu videonun bu düğün dağılımda çekilerek Tik Tok isimli sosyal medya paylaşım sitesinde gene 12.12.2021 günü yayınlandığı anlaşılmıştır. Paylaşımı yapan şahıs ile videoda ellerinde sopa ile görünen iki şahıs yakalanmış olup, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında hukuki süreç yürütülmek üzere soruşturma başlatılmıştır. Öte Yandan yapılan incelemelerde bahse konu gün ve öncesinde herhangi bir kavga ya da yürüyüş konusunun yaşanmadığı, konunun düğünün sonlanması sonucu oluşan kalabalık olduğu anlaşılmıştır.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.