Nevşehir Valiliği Özür Diledi! 29 Ekim Yürüyüşü Başladı

Vatandaşların, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yürüyüşüne izin vermeyen Nevşehir Valiliği, özür diledi. Nevşehir’de Cumhuriyet yürüyüşü başladı…

Vatandaşların ‘Atatürk’e Saygı ve Cumhuriyet Yürüyüşü’ne ‘kamu düzenini bozar’ diye izin vermeyen Nevşehir Valiliği aldığı kararı geri çekti. Nevşehir Valisi’nin CHP heyetine “Yurt dışındaydım. Yanlış yapılmış. Yürüyebilirsiniz” açıklaması yapması üzerine vatandaşlar yürüyüşe başladı.

Nevşehir Valiliği Özür Diledi! 29 Ekim Yürüyüşü Başladı
Nevşehir Valisi İlhami Aktaş

Cumhuriyet Halk Partisi heyeti, Nevşehir’in merkezinde bulunan 1.5 kilometrelik cadde üzerinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları yapmak için Nevşehir Valiliği’nden izin talebinde bulunmuş, Valilik ise, “Kamu düzenini bozar” şeklinde skandal bir yanıt vermişti.

“YANLIŞLIK OLMUŞ, BEN JAPONYA’DAYDIM”

Kamuoyunun büyük bir tepki gösterdiği skandal yanıtın ardından Nevşehir Valiliği geri adım attı. CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan’a göre, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, vekil Sarıaslan’ı cep telefonundan arayıp, Valiliğe davet etti.

“BİZ ZATEN YÜRÜYECEĞİZ, İZİN VERİN İZİNLİ YÜRÜYÜŞ OLSUN”

Vekil Sarıaslan yaptığı açıklamada, “Vali bey bugün 12:30’da beni aradı. ‘Sizinle özel bir şey görüşmek istiyorum il başkanınız da gelebilir mi?’ dedi. Sayın il başkanımız ile birlikte makamına gittik. Bize ‘Ben Japonya’daydım. Bu yasaktan haberim yoktu. Yanlış yapılmış. Bunu telafi etmek isterim’ dedi. Biz de telafisi için ‘Zaten biz yürüyeceğiz. O zaman izin verin izinli bir yürüyüş olsun’ dedik. Vali bey de emniyeti aradı gerekli talimatı verdi. Tedbirler alındı ve yürüyüşümüzü halkımız da katılımyla coşkuyla yaptık” ifadelerini kullandı.

Nevşehir Valiliği Özür Diledi! 29 Ekim Yürüyüşü Başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı