Nevşehir Belediyesi 10 Kasım’da Atatürk Yerine Erdoğan Paylaştı

Nevşehir Belediyesi’nin Twitter hesabından “Saygıyla… #10KASIM” ifadeleriyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resminin paylaşılması Twitter’da alay konusu oldu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümü Türkiye genelinde törenlerle anılırken, Nevşehir Belediyesi’nin resmi Twitter hesabından trajikomik bir paylaşım geldi.

Nevşehir Belediyesi 10 Kasım için yaptığı paylaşımda Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafını değil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını paylaştı. Fotoğrafta yürürken görüntülenen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın arkasında ise Atatürk’ün, “Manevi kuvvetler, bilhassa ilim ve iman ile yüksek bir şekilde gelişir” sözü yer aldı.

NEVŞEHİR BELEDİYESİ’NİN 10 KASIM PAYLAŞIMI

Nevşehir Belediyesi’nin bu paylaşımı sosyal medyada alay konusu oldu. Nevşehir Belediyesi’nin “Saygıyla…” notuyla paylaştığı fotoğrafın altına ise binlerce Twitter kullancısı ,”Saygısızlık…” notunu bıraktı. Ekşi Sözlük’te ise Nevşehir Belediyesi’nin 10 Kasım paylaşımı ne çok konuşulan konulardan birisi haline geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı