adplus-dvertising

Netflix’ten Sansür Açıklaması

24 Eylül 2019, 08:26 tarihinde eklendi
Dün gündeme düşen sansür konusu ile ilgili Netflix'ten açıklama geldi. Sansüre sadece fragmanlarda başvurdukları belirtildi.
Takip et
Netflix’ten Sansür Açıklaması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Netflix’in Türkiye’de tanıttığı El Camino: Bir Breking Bad Filmi fragmanı tartışma konusu oldu. Aynı fragmanın ABD versiyonunda oyuncunun elinde sigara görülürken Türkiye versiyonunda sigaranın kesildiği görüldü.

Bunun üzerine kullanıcılar Netflix’in Türkiye’de sansür uyguladığı düşüncesine kapıldı. Sansür iddialarına karşı Netflix bir açıklama yapma gereği duydu. Netflix tarafından yapılan açıklamada, tanıtım amaçlı yayınladıkları fragmanlarda hassas içeriklerin olması durumda pek çok ülkede fragmanlar üzerinde değişikliğe gittikleri belirtildi.

AMAÇ BEKLENTİLERİ EN İYİ ŞEKİLDE KARŞILAMAK

Netflix, ülkelere göre farklılık gösteren fragmanları seçmelerinin nedenini ise “Bunun amacı, söz konusu içeriği izlemeyi seçmediği halde ailesiyle birlikte Netflix’e gelecek yapımları gözden geçiren üyelerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılamak ve onların hassasiyetine saygı göstermek.” olarak açıkladı. Açıklamanın sonunda bu durumun sadece fragmanlarda geçerli olduğunun da altını çizen Netflix yetkilileri, üyelerin El Camino: Bir Breking Bad Filmi’ni 11 Ekim 2019 tarihinde kesinti ya da değişiklik olmadan izleyebileceklerini açıkladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.