Netflix’te Bitcoin alan şirketler arasına giriyor!

Teknoloji ve Bitcoin yatırımcısı dolar milyarderi Tim Draper’ın iddiasına göre, Bitcoin’e yatırım yapacak bir sonraki dev firma Netflix olacak.
Takip et
Netflix’te Bitcoin alan şirketler arasına giriyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tim Draper, katıldığı bir sosyal medya yayınında Bitcoin‘in enflasyon gibi olumsuzluklara karşı bir korunma olduğunu söyledi. Bitcoin ve teknoloji yatırımları ile tanınan Draper, “Eğer büyük firmalardan birinin finans yöneticisi olsaydım ‘Şu kadar yüzde Bitcoin almamız lüzumlu’ derdim. Çünkü Bitcoin hem geleceğin parası hem de enflasyona karşı ciddi bir koruma. Çünkü devletler her geçen gün daha fazla para basıyorlar” şeklinde konuştu.

“BİR SONRAKİ YATIRIMI NETFLİX YAPACAK”

Firma bilançosunda Bitcoin’e yer verebilecek bir karakterde olduğunu belirttiği Netflix CEO’su Reed Hastings için, “Bir sonraki hangi firma mi olur? Netflix. Bence Reed Hastings oluşturucu ve inovatif bir kişilik. Netflix’te kontrolü elinde bulunduruyor. Bence bir sonraki yatırımı yapacak kişi o olacak” şeklinde konuştu.

Netflix’te Bitcoin alan şirketler arasına giriyor!Tim Draper

“PİYASA DİNAMİKLERİNİ ANLAMAK ZORUNDALAR”

Draper öte yandan finansal kurumların, sorumluluklarını yerine getirebilmek ismine daha hızlı biçimde Bitcoin kervanına katılacaklarının da altını çizerek şöyle konuştu:

“Bitcoin’e geçmek mecburiyetinde kalacak diğerlerinin hangileri olduğunu biliyor musun? İnsanların paralarına bakmak mecburiyetinde olan emeklilik fonları ve öbür fonlar… Mutlaka Bitcoin almak zorundalar çünkü bu kurumlar finansla uğraşıyor. Bütün piyasa dinamiklerini anlamak zorundalar. Potansiyel nerede var, neresi değer kazanacak… Ya da kaybedecek. Bu değer kaybından nasıl korunmak lazım… Bunları bilmek zorundalar.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.