Netflix’e Yerli Rakip! BKM ve TAFF Pictures Ortaklığıyla Geliyor

Türkiye'nin iki yerli stüdyosu BKM ve TAFF Pictures, kafa kafaya vererek yeni bir çevrimiçi yayın platformu oluşturmaya hazırlandıklarını duyurdular.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki dijital yayın platformları RTÜK denetimi altına alınmış ve sektörün geleceği sorgulanmaya başlanmıştı. Dijital yayın platformlarının televizyon kanallarının aksine yaptıkları özgür yayıncılık, Türk izleyicilerden ilgi görüyor ve sektör giderek güçleniyordu. Lakin, RTÜK denetimiyle birlikte normal televizyon kanallarından farksızlaşacak dijital yayın platformlarına olan ilginin de haliyle düşeceği düşünülüyordu. Tam da bu süreçte beklenmedik bir şekilde, yerli yapım stüdyolarından BKM ve TAFF Pictures, ortak bir dijital yayın platformu kuracaklarını açıkladılar.


NETFLİX’E KIYASLA ARŞİV ÇOK YETERSİZ

Güçlerini bir araya getiren iki büyük yapım stüdyosu, Netflix Türkiye, Puhutv ve Blutv gibi platformlara rakip olacak. Şimdilik pek bir ayrıntısı bulunmayan platformun, arşivdeki film ve dizilerin yanı sıra, orijinal içerikler de üreteceği konuşuluyor. İki yapım stüdyosunun yüzlerce film ve dizisi olsa da, dünya standartlarına bakıldığı zaman bu sayı oldukça az. Zira, Netflix’in 5000 film, dizi ve belgeselden oluşan dev bir arşivi bulunuyor.

NASIL BAŞARILI OLACAKLAR?

BKM ve TAFF Pictures ülkemiz açısından incelediğimizde, en geniş arşive sahip iki büyük şirket. Öte yandan bugüne kadar sinemalardan 1.25 milyar lira gelir elde etmeyi başarırken, 125 milyon bilet satmayı başardılar. Bakalım Netflix, Puhutv ve Blutv, Türkiye’de aboneliklerini iptal eden kullanıcıları ellerinde tutmaya çalışırken, yeni oluşum nasıl bir ilgi görecek…

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı