Netflix, Uyku Zamanlayıcı Özelliğini Test Etmeye Başladı

Eğer uykuya dalmadan önce bir ya da iki bölüm dizi izlemeyi seviyorsanız, Netflix’in en son özelliği muhtemelen işinize yarayacaktır. Netflix, Uzun Zamandır İstenen Bu Önemli Özelliği Test Etmeye Başladı
Takip et
Netflix, Uyku Zamanlayıcı Özelliğini Test Etmeye Başladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eğer uykuya dalmadan önce bir ya da iki bölüm dizi izlemeyi seviyorsanız, Netflix‘in en son özelliği muhtemelen işinize yarayacaktır. Akış devi, Android cihazlar üzerinde uyku zamanlayıcı işlevini test etmeye başladı.

The Verge’ün söylediğine göre eğer test başarılı olursa ve Netflix kullanıcıları bu özelliği kullanırsa, firma diğer cihazlarda da sunabilir. Şimdilik uyku zamanlayıcı sadece Android cihazlarda ve yetişkin profillerinde test ediliyor.

Uyku zamanlayıcı özelliği diğer pek çok uygulamada da yer alıyor ve bunların arasında ses odaklı olan Spotify, Pocket Casts ve Pandora da bulunuyor. Çoğu televizyonun da bu özelliğe sahip olduğunu unutmamakta fayda var. Eğer siz de Netflix izlerken uyumaya başlayanlardansanız, bu özellik ile uyandığınızda cihazınızın pilinin bitmemiş olmasını sağlamanız mümkün. Ayrıca videonun oynamayı durdurması sayesinde, dizi bölümlerinde veya filmlerde kaldığınız yeri bulmanız da daha kolay olacaktır.

Netflix’in Android uygulaması için henüz test aşamasında olan ‘Uyku Zamanlayıcısı’ özelliği belirli sayıda kullanıcının karşısına çıkartılıyor. Teste dahil edilen kullanıcıları video izlerken bir saat simgesi karşılıyor ve dokunulduğunda 15, 30 veya 45 dakikalık bir zaman ayarı seçeneği sunuyor. Bu süre sona erdiğinde ise uygulama videoyu oynatmayı durduruyor.

The Verge tarafından aktarılana göre Netflix, test başarılı olur ve kullanıcılar bu özelliği severse özelliği diğer cihazlar için de sunabilir. Bununla birlikte yeni özelliğin şimdilik yalnızca yetişkin profillerinde kullanılabildiğini de belirtelim. 

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.