Netflix, Nükhet Duru’nun belgeselini telif yüzünden yayından kaldırdı!

19 Şubat’ta yayınlanan ve Nükhet Duru’nun “Hikayesi Var” albümünü odağına alan “Duru Olmak” isimli belgesel yayınlandıktan hemen sonra taraflar arasında bir telif problemi ortaya çıkmıştı. Netflix, her iki tarafın da haklarını korumak ve tarafsız davranmak için yapımcı Evren Ercan ve Mustafa Tunç arasındaki telif tartışmasında uzlaşma sağlanana kadar içeriğin yayınını durdurma kararı aldı.
Takip et
Netflix, Nükhet Duru’nun belgeselini telif yüzünden yayından kaldırdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Nükhet Duru’yu bilinmeyen yönleriyle ele alan ‘Duru Olmak’, 19 Şubat’ta Netflix Türkiye’de yayınlanmıştı. Duru’nun “Hikayesi Var” albümünü odağına alan belgesel yayınlandıktan hemen sonra taraflar arasında bir telif problemi ortaya çıkmıştı.

Yönetmen Mustafa Tunç (Mu Tunç),belgeselin dijital platformda izinsiz olarak yayınlandığını öne sürerek, hakkının yendiğini belirtmişti. Tunç belgeselin mecra satışının onayı ve bilgisi dahilinde yapılmadığını ifade etmişti.

Netflix, Nükhet Duru’nun belgeselini telif yüzünden yayından kaldırdı!

‘DURU OLMAK’A YAYIN DURDURMA KARARI

Raninitv’nin haberine göre; Netflix, her iki tarafın da haklarını korumak ve tarafsız davranmak için yapımcı Evren Ercan ve Mustafa Tunç arasındaki telif tartışmasında uzlaşma sağlanana kadar içeriğin yayınını durdurma kararı aldı.

Kararın sonrasında konuyla alakalı şu resmi açıklama yapıldı:

Netflix olarak, beraber çalıştığımız bütün oyuncu ve yapım ekibinin haklarını korumak her zaman bizim önceliğimiz. Bahsi geçen vaziyeti derinlemesine inceledikten sonra, taraflar arasındaki anlaşmazlık çözülene kadar belgeselin yayınını durdurma kararı aldık.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.