Netflix Lupin’in 2. sezon resmi fragman yayınlandı! Lupin’in 2. sezon ne zaman?

Türkiye dahil birçok ülkede en popüler video akış platformu olan Netflix'in son dönemdeki en popüler dizilerinden biri haline gelen Lupin'in ikinci sezonundan ilk fragman paylaşıldı. Peki Lupin 2. sezon ne zaman yayınlanacak? Netflix'in Sevilen Dizisi "Lupin"in ikinci sezonundan Türkçe tanıtım fragmanı haberimizde
Takip et
Netflix Lupin’in 2. sezon resmi fragman yayınlandı! Lupin’in 2. sezon ne zaman?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Oyuncu Kadrosu: Omar Sy, Hervé Pierre, Nicole Garcia, Clotilde Hesme, Ludivine Sagnier, Antoine Gouy, Shirine Boutella, Soufiane Guerrab
Yönetmen: Ludovic Bernard (6. ve 7. bölüm), Hugo Gélin (8,9 & 10. bölüm)
Yaratıcı: George Kay ve François Uzan
Yapımcı: Gaumont Télévision (Isabelle Degeorges, Nathan Franck)

Netflix’in sevilen aksiyon komedi dizisi Lupin, ikinci kısım bölümleriyle pek yakında yeniden Netflix ekranlarında olacak. Ondan fazla ülkede Netflix’in ilk 10 listesinde 1 numara olan ve Omar Sy’ın başrolünde yer aldığı dizinin ikinci kısmından ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Yayınlanacak ikinci beş bölümün yönetmen koltuğunda Ludovic Bernard (The Climb) ve Hugo Gélin (İkinci Görüşte Aşk) yer alıyor.

Oyuncu kadrosunda, Omar Sy, Hervé Pierre, Nicole Garcia, Clotilde Hesme, Ludivine Sagnier, Antoine Gouy, Shirine Boutella ve Soufiane Guerrab’ın yer aldığı dizinin yaratıcıları George Kay ve François Uzan olurken, yapımcılığını Netflix ortaklığında, Gaumont Télévision adına Isabelle Degeorges ve Nathan Franck üstleniyor. İlk kısım, Netflix verilerine göre 70 milyona yakın hane tarafından izlendi.

Netflix Lupin Hakkında

Dizi yayımlandığı günden beri çok sevilmiş olmasına rağmen, Sherlock Holmes esiriyle benzerlikler taşıdığı da söyleniyordu. İki yapımda da çok sevilen serilerin uyarlamalar olması ve iki dahiye yer veriyor olması dikkat çekmişti. Sherlock zekasıyla suçları kolayca çözerken Arsène zekasını soygunlar için kullanıyor. Genel anlamda benzerlikler taşıyan iki karakter olsa da temelde ayrıldıkları noktalar da çok bulunuyor.

Dizi, 8 Ocak 2021 tarihinde izleyicilerin karşısına çıktı. Ünlü oyuncu Omar Sy‘ı Assane Diop adlı karakterle birlikte başrolde izlediğimiz dizi Fransız bir hırsızın hikayesini bizlere aktarıyor. Şu anda platformda 5 bölümlük bir dizi olarak yerini alan Lupin, Türkiye de dahil olmak üzere ABD, Brezilya, Arjantin, Almanya, İtalya ve İspanya‘da en çok izlenen yapımlar arasında uzun süre zirvede kaldı.

Mini dizi olarak tasarlandığı aktarılan dizinin şu anda 5 bölümü sistemde olmasına rağmen, IMDb’de de 7 bölüm gözüküyor. Birinci kısmın ardından ikinci kısmın ne zaman yayımlanacağı henüz belli olmasa da 2 bölüm için izleyicilerin biraz beklemesi gerekebilir.

LUPİN HAKKINDA MERAK EDİLENLERİN HEPSİNİ OKUMAK İSTERSENİZ BU HABERE BAKINIZ

Netflix Lupin’in 2. sezon resmi fragman yayınlandı! Lupin’in 2. sezon ne zaman?

Netflix Lupin 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

1 ay önce ilk sezonu yayınlanan Lupin dizisinin ikinci sezonu geçtiğimiz günlerde de onaylanmıştı. Şimdi de dizinin ikinci sezonu için bir yayın dönemi açıklandı. Açıklamaya göre Lupin’in ikinci sezonu 2021’in yaz aylarında yayınlanacak.

Lupin 2. sezon hakkında

Dizinin ikinci kısmı 5 bölümden oluşacak.

İkinci kısımda, Assane’nin Hubert Pelligrini’den intikam alma arzusu, ailesini paramparça edecek. Köşeye sıkışan ve yeni bir plan düşünmesi gereken Assane, kendini tehlikeye atmayı göze almak zorunda kalacak. Lupin, George Kay tarafından yaratıldı ve “Arsène Lupin” romanlarından uyarlandı. Dizi, Omar Sy’ın canlandırdığı beyefendi hırsız Assane Diop’un hikayesine odaklanıyor. Lupin’in ünlü soygunlarından etkilenerek kendi kariyerini oluşturuyor.

Netflix Lupin ile yeni bir rekor kırabilir

Dizi aynı isimli 1905’te yayımlanan ve Fransız romancı Maurice LeBlanc’ın kaleme aldığı roman serisinden uyarlama olmasına rağmen Lupin’in doğrudan Arsène Lupin karakterine odaklanmak yerine, ondan esinlenen bir karakteri merkezine yerleştirmesi dikkat çekiyor. Yani burada özgün esere bağlılıktan öte yalnızca hikaye genel hatlarıyla benzerlik taşıyor.

Orijinal yapımdaki eserde fantastik öğeler bizleri karşılarken, Netflix dizisi Lupin’de böyle bir durum söz konusu değil. Oysa dizinin esinlendiği romanlarda yaşam iksirinden felsefe taşına oradan da büyü ve simya gibi daha fantastik ögelerle karşılaşmak mümkündü.

Ayrıca Lupin isimli dizinin ilk 28 gününde 70 milyon hane atrafından izlenmesi bekleniyor ve bu da onu Netflix’in en çok izlenen üçüncü dizisi konumuna getirecek. Dizinin ne kadar izlendiğini 1 hafta sonra öğreneceğiz. Dizinin ilk 5 bölümü şu anda Netflix’te erişilebilir durumda. Her bölümü de yaklaşık olarak 45 dakika.

Netflix’in ocak ayında yayımladığı ve kısa süre içinde bütün dünyada ilgi çeken yeni Fransız dizisi Lupin, rekoruyla beraber geldi. Platformun en çok izlenen yapımları arasında uzun bir süredir ilk 10’da yerini alan Lupin, için ilk ayında 70 milyonun üzerinde bir izlenme bekleniyor. Bu sayı ise yine Netflix’in oldukça popüler hale gelen The Queen’s Gambit dizisi için belirlenen sayıdan yaklaşık 10 milyon daha fazla. Bu ise yeni bir rekorun yolda olduğunu gösteriyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.