Netflix Lupin 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Netflix, günümüzde birçok dizi yapımına öncülük eden platformlardan birisidir. Geçtiğimiz günlerde Lupin adı verilen yeni bir Fransız dizi Netflix üzerinden izleyicilerin beğenisine sunuldu. Birçok kişi tarafından oldukça beğenilen yeni dizi hakkında birçok şey merak edilmektedir. Netflix Lupin 6 ve 7. bölüm neden yok? Netflix Lupin dizisi oyuncuları kimlerdir? Arsene Lupen kimdir? Lupin fragman
Takip et
Netflix Lupin 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bu yazı Türkiye’nin Dizi ve Film platformu Seyrederiz’den kopyalanmıştır.Netflix’in yeni Fransız soygun dizisi Lupin, 8 Ocak 2020 tarihinde Nnetflix kütüphanesindeki yerini aldı. Yayımlandığı günden itibaren Netflix Türkiye’nin Top 10 listesinden düşmeyen dizi, dünyanın birçok yerinde de buna benzer bir ilgi görüyor. Dizinin 2. sezonunun olup olmayacağı ise merak konusu.

Lupin dizisi babasını kaybeden bir göçmenin intikam alışını anlatmaktadır. Eski zamanda hırsızlıkla yargılanan babasını temize çıkartmak için elinden gelen her şeyi sergileyen Assane Diop karakteri, Arsene Lupen “Kibar Hırsız” kitabından esinlenerek çeşitli yöntemler denemektedir. Dünya çapında gündem olan yeni Netflix dizisi Lıpin, Türkiye dahil birçok ülkede trendlere girmiş ve oldukça beğenilmiştir. Yazımızın devamında Lupin dizisi ile ilgili bilgileri aktardık.

Arsen Lupen Kimdir?

Arsen Lupen, yazarı Maurice Leblanc olan bir Fransız roman karakteridir. Maurice Leblanc bu karakteri oluştururken dünyaca ünlü hırsız Marius Jacob’un yaptıklarından alıntılamıştır. Arsen Lupen serisi 7 kitaptan oluşmakta ve Türkiye’de de satışa sunulmaktadır. Netflix kullanıcılarının oldukça ilgi gösterdiği Lupin dizisinin ana teması olan Arsen Lupen hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yaptıkları ile ilgili çeşitli şeyler öğrenmek için siz de bu kitapları satın alabilirsiniz.

Netflix Lupin 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Dizi, mini dizi olarak tasarlandı. Ancak dizi 7 bölüm olarak tanıtılmasına rağmen 5 bölüm olarak Netflix’te yayınlandı. IMDb’de de dizi 7 bölüm olarak görünüyor ancak 6 ve 7.bölümlerin yayınlanacağı tarih yer almıyor. Dizinin diğer bölümleri yeni bir sezon olarak mı yayınlacak yoksa 1.sezon 2.kısım şeklinde yayınlanacak o belirsizliğini şimdilik koruyor.

Netflix’in yeni popüler dizisi Lupin geçtiğimiz günlerde ilk sezonu ile izleyicileriyle buluştu. Birçok ülkede oldukça beğenilen yeni Netflix dizisinin yakın bir zamanda 2. sezon çekimleri için onay aldı. Yapılan resmi açıklamaya göre 2021 yaz aylarının ortasında  Lupin dizisinin 2. sezonu izleyicilere sunulacaktır.

Lupin 2.kısım (2.sezon) hakkında

8 Ocak 2021‘de Netflix tarafından yayınlanan Netflix orijinal içeriğidir. Dizi ABD ve Fransa ortak yapımı olarak yayınlandı. 7 bölümden oluşan diziyi Yönetmen koltuğunda The Transporter, The Incredible Hulk, Now You See Me gibi filmlerle tanınan Louis Leterrier yönetti. Ünlü Fransız roman serisi olan Arsen Lupen‘in hikayelerinden uyarlandı. Dizinin IMDb puanı ise 7,7.

Lupin konusu

Dizinin konusu, Assane Diop’un hayatı, işlemediği bir suçla itham edilen babasının ölmesiyle altüst olur. Aradan geçen yılların ardından Assane Diop, babasının intikamını almaya karar verir ve bunu yapmak için de kahramanı Arsène Lupin’den ilham alır. Assane Diop’un hayatı işlemediği bir suçla suçlanan babasının ölümüyle daha çok ufak yaşlarda alt üst olur. 25 yıl sonrasının Paris’inde kendisini “Arsène Lupin” olarak tanıtan Assane, bunu babasının intikamını almak için ilham kaynağı olarak kullanır.

Netflix’in Lupin Dizisindeki En Dikkat Çekici Detaylar

Uluslararası yapımlarının sayısını hızla artırmaya devam eden Netflix, izleyicilerine sunduğu Fransa yapımı orijinallerine bu hafta bir yenisini daha ekledi. Netflix’in Fransa yapımı yeni dizisi Lupin, 8 Ocak’ta izleyici ile buluştu.

Intouchables, Jurassic World, X-Men: Days of Future Past gibi filmlerle tanınan Omar Sy‘ın başrolünü üstlendiği dizi, intikam planını hayata geçirmek için Fransa edebiyatının en popüler karakterlerinden Arsène Lupin‘den ilham alan, Assane Diop adlı Fransız bir hırsıza odaklanıyor. İlk bölümünü The Transporter, The Incredible Hulk, Now You See Me gibi filmlerle tanınan Louis Leterrier‘in yönettiği dizide Assane Diop, yıllar önce yanlış yere suçlandıktan sonra hayatını kaybeden babası için adalet arıyor, bunu yaparken de Arsène Lupin’den ilham alıyor. Paris’i mesken tutan bir soygun hikâyesi anlatan dizi, yayınlanan ilk beş bölümüyle izleyicilerin beğenisini kazanmayı başardı.

Lupin’in İlk Sezonu İki Parçadan Oluşuyor

Netflix Lupin 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Dizilerinin bir sezonunu bir anda yayınlamasına alışık olduğumuz Netflix, 8 Ocak’ta Lupin’in beş bölümünü yayınlamış olsa da dizinin ilk sezonu aslında 10 bölümden oluşuyor. İlk sezonun yine beş bölümden oluşan ikinci kısmı da yayınlanmayı bekliyor. İkinci kısmın ne zaman yayınlanacağı henüz açıklanmadı. Ancak Netflix’in daha önce benzer şekilde yayınladığı dizilerde uyguladığı yayın stratejisi, ikinci kısmın bu yılın yaz aylarında yayınlanabileceğini düşündürüyor. Öte yandan dizi tek sezonluk limited bir dizi olarak değil, uzun soluklu bir yapım olarak hazırlandı. Yani dizinin 10 bölüm tamamlandıktan sonra 2. sezonla devam etmesi de mümkün. Gördüğü ilgiyi göz anına alırsak 2. sezonun çekilme ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Arsène Lupin

Netflix Lupin 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Lupin her ne kadar doğrudan bir uyarlama olmasa da Maurice Leblanc’nin klasik Arsène Lupin romanlarından esinleniyor. “Centilmen hırsız” olarak bilinen Arsène Lupin, Fransız edebiyatının en meşhur karakterlerinden biri. Hatta Fransız edebiyatının Sherlock Holmes’ü olarak nitelendiriliyor. 1905 yılında Maurice Leblanc tarafından yaratılan karakter, ilk olarak The Arrest of Arsène Lupin adlı kısa hikâyeyle okuyucuların karşısına çıktıktan sonra 17 romana ve 39 öyküye ve çok sayıda kısa hikâyeye konu oldu.

Lupin ve Sherlock ile Paralellikler

Netflix Lupin 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Sherlock zekâsıyla suçları çözerken Arsène zekâsını zorlu soygunlar için kullansa da iki karakter arasında önemli paralellikler bulunuyor. Üstün zekâları, kılık değiştirme yetenekleri, insanları manipüle etmeleri bunlara örnek gösterilebilir. Öyle ki bu paralelliklerin farkında olan Maurice Leblanc, 1906’da yayımlanan bir hikâyede iki karakteri buluşturmuştu. Ancak Sherlock Holmes’ün yazarı Arthur Conan Doyle bunu hoş karşılamayınca karakterin adı Herlock Sholmes olarak değiştirildi.

İki karakter arasındaki bu paralellikleri modern dünyada geçen dizi uyarlamalarında da görmek mümkün. Zira Lupin izlerken akla gelen ilk dizilerden biri Sherlock oluyor. Her ikisi de klasik suç romanlarındaki olayları modern dünyaya taşıyor. Her iki dizi de ana hikâyeyi bölümlük gizemlerle birleştiriyor ve çoğu zaman olayları kronolojik olarak kafa karıştırıcı bir şekilde anlatıyor.

Omar Sy’ın Skeç Şov Geçmişi

Netflix Lupin 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Intouchables filmiyle dikkat çektikten sonra Hollywood’a geçiş yapan Omar Sy, daha çok oyuncu kimliğiyle tanınıyor olsa da aslında başarılı bir komedyen de aynı zamanda. Komedyen ve oyuncu olarak kariyerinde skeç şovlardan önemli bir yer tutuyor. Omar Sy’ın bu skeç şov geçmişi, dizide hayat verirken kılıktan kılığa girdiği, farklı karakterlere büründüğü Assane Diop’u canlandırması için Sy’ı ideal bir oyuncu yapıyor. Ayrıca Assane Diop gibi Sy da Fransa’da, toplu konutlarla büyümüş bir isim.

Esinlendiği Serinin Aksine Fantastik Ögeler İçermiyor

Netflix Lupin 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?
Lupin’in doğrudan Arsène Lupin karakterine odaklanmak yerine, ondan esinlenen bir karakteri merkezine yerleştirmesi, uyarlandığı eserlerden daha farklı bir yerde durmasını sağlıyor. Bunun sonucu olarak dizide fantastik ögeler içeren herhangi bir hikâyeyle karşılaşmıyoruz. Oysa esinlendiği romanlarda yaşam iksiri, felsefe taşı, büyü ve simya gibi daha fantastik ögelerle karşılaşmak mümkün.

Marie Antoinette’in Kolyesi

Netflix Lupin 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?
Uyarlandığı eserler gibi dizi de gerçek olaylardan esinlenmiyor olsa da, gerçek dünyayla bazı bağları bulunuyor. Bunun en önemli örneklerinden biri ilk bölümde Lupin’in çaldığı kolye. Gerçekte de Marie Antoinette’a ait böyle bir kolye bulunuyor. Yaklaşık 15 milyon dolar değerindeki bu kolye 18. yüzyılda benzer bir olaya konu olmuş ve kolyenin parçalar hâlinde satılmaya çalışılması bir skandala sebebiyet vermişti. Bugün hâlâ kayıp olan kolye Louvre’da hiç sergilenmedi ancak bir replikası Versailles’da sergilendi.

Arsène Lupin ile İlgili Diğer Yapımlar

Netflix Lupin 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

İlk sezonun ikinci yarısı yayınlanana kadar geçecek sürede Arsène Lupin’in maceralarını izleyebileceğimiz farklı yapımlar da bulunuyor. İlk olarak 1908 yılında The Gentleman Burglar adlı kısa filmde beyazperdede boy gösteren karakter, sonraki yıllarda da pek çok kez televizyonda ve perdede karşımıza çıktı. 70’lerde yayınlanan Arsène Lupin dizisi ve 1957 yapımı Les aventures d’Arsène Lupin akla gelen ilk örneklerden. 2004 yılında yeni bir Arsène Lupin filmi de çekildi ama beklentileri pek karşılayamadı.

İlk Sezonun İkinci Kısmı Ne Anlatacak

Beşinci bölüm Assane (Omar Sy) ve Clarie (Ludvine Sangier) oğulları Raoul’ü ararken sonlandı. Öte yandan dedektif Youssef Guedira Assane ile yüzleşti. Assane ilk kez hazırlıksız yakalandı. Burada yola çıkarak 2. kısımda hikâyenin üç kolda ilerleyeceği öngörülüyor: Bir yandan Raoul’ü kurtarmak için çabalayan Assane, bir yandan da Guedria’dan kaçmak ya da onunla işbirliği yapmak zorunda kalacak. Elbette Pellegrini ailesinin yozlaşmasını ifşa etme planını da sürdürecek.

Netflix Lupin Dizisi Oyuncuları Kimlerdir?

Lupin oyuncuları ve karakterleri (Cast)Başrollerinde X-Men filmlerinden tanıdığımız Omar Sy’ın yer aldığı filmin oyuncu kadrosunda Hervé Pierre, Nicole Garcia, Clotilde Hesme, Ludivine Sagnier, Antoine Gouy, Shirine Boutella ve Soufiane Guerrab gibi isimler yer alıyor.

Netflix, Lupin dizisinde birçok farklı oyuncu bulunmaktadır. Aşağıdaki listeden Netflix Lupin dizi karakterlerine ve oyuncuların isimlerine ulaşabilirsiniz.

Omar Sy – Assane Diop

Netflix Lupin 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Ludivine Sagnier – Claire

Netflix Lupin 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Fargass Assande – Babakar Diop

Netflix Lupin 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Shirine Boutella – Lietuenant

Netflix Lupin 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Clotilde Hesme – Juliette Pellegrini

Netflix Lupin 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Soufiane Guerrab – Youssef

Netflix Lupin 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Nicole Garcia – Anne Pellgerini

Netflix Lupin 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Antoine Gouy – Benjamin

Netflix Lupin 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Herve Pierre – Hubert Pellegrini

Netflix Lupin 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Anne Benoit 

Netflix Lupin 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.