Netflix, Hollywood’un tarihi Mısır tiyatrosunu satın aldı!

Netflix, Hollywood'da bulunan ünlü ve tarihi Mısır tiyatro binasını satın aldı. Şirket, bu adımıyla Hollywood'a daha fazla yakınlaşmak istiyor. American Cinematheque organizasyonu da tesisi kâr amacı gütmeden kullanmaya devam edecek.

Yayın ve içerikleri ile gönlümüzde taht kuran Netflix, bir seneden beri gözünü diktiği Hollywood’a ait hem ikonik hem de tarihi Mısır Tiyatro Binası’nı resmi olarak satın aldı. Satın aldığı bu binayı tekrardan tasarlayacak olan yayın devi, binayı yeniledikten sonra öbür yapımlara ek olarak özel içerikleri yayınlama maksadıyla kullanarak tesise yeni bir atmosfer getirmeyi planlıyor.

Bilindiği üzere tesis, 1998 senesinde American Cinematheque adlı kâr maksadı gütmeyen bir organizasyon tarafından tekrardan kullanıma açılmıştı ve görünen o ki, organizasyon tesisin yeni sahibiyle de çalışmaya devam edecek.

Tarihi Mısır Tiyatro binası ile ilgili bilgi:

Netflix, Hollywood’un tarihi Mısır tiyatrosunu satın aldı!

Ünlü Mısır Tiyatro binası, 1922 senesinde inşa edilmiş olan ve günümüze kadar varlığını sürdürmeyi başarmış Hollywood simgelerinden biridir. İlk başlarda Robin Hood gibi klasik yapımların galalarının yapılmasında kullanılan tesis, film endüstrisinin birçok klasiğine yayınlanma ile alakalı ev sahipliği yapmıştır. Bir müddet faaliyetleri duran bu ikonik ve tarihi bina, 1998 senesinde American Cinematheque tarafından tekrardan açılmış ve o zamandan beri aktif olarak kullanılmaya devam etmektedir.

Geçtiğimiz 2019 senesi ağustos ayında birçok site tarafından ortaya atılan iddialara göre Netflix, o zamanlarda sadece satın alınıp özel olarak kullanılmasına yönelik ön görüşmesini yaptığı bu tesisin satın alma işlemlerini tamamlayarak artık resmi olarak yeni sahibi oldu. Bununla birlikte, American Cinematheque organizasyonu da tesisi kâr maksadı gütmeden kullanmaya devam edecek.

Satın alma işlemi ardından yapılan basın açıklamasında Netflix’ten Scoot Stuber, yayın devinin tesisin tarihi ve efsanevi mirasını korumak ve izleyicilere akıllarda kalır izleme deneyimi sunabilmek ismine yukarıda bahsettiğimiz kâr maksadı gütmeyen American Cinematheque organizasyonu ile iş birliği yaptığını da ifade etti.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı