Netflix Çin Yatırımlarını Arttırıyor!

İnternet televizyonu Netflix, Çin’de kullanımı yasak olduğu halde, Çince dilindeki yatırımlarını hızlandırıyor.

Küresel internet televizyonu Netflix, Çin’de kullanımı engellenmiş olsa da, Çinceye yatırım yapmaya devam ediyor. 2019’un ikinci yarısında 6 yeni Çince Netflix Orijinal İçeriği izleyiciyle buluşacak.

ÇİN’DE NETFLİX KULLANMAK YASAK

Netflix, her ne kadar Çin’de yasaklı olduğunu biliyor olsa da, Çince konuşulan ülkelere ve Çin toprakları dışında yaşayan Çinlilere hizmet sunabilmek için çalışmalarına devam ediyor. Çince dil içeriğine yönelik yatırımlarına 6 yeni projeyle devam eden Netflix, ilk orijinal Çince serisini önümüzdeki aylarda yayınlayacak. Bunlar arasında “Nowhere Man”, “Triad Princess”, ve “The Ghost Bride” gibi projeler bulunuyor. Bazı projeler ise Tayvan ve Hong Kong gibi yerlerde çekildi. “A Thousand Goodnights” Tayvanlı Sanlih Tv tarafından çekildi. “Cities of Last Things” ve “Sexy Central” ise Hong Kong’da Netflix için 3D olarak hazırlandı.

Amerika’nın HBO, AMC gibi meşhur kanallarını tahtından eden Netflix, Türkiye pazarına 06 Ocak 2016 tarihinde giriş yapmıştı. Dünya genelinde toplamda 150 milyon abonesi bulunan internet televizyonu, gün geçtikçe sektörü ele geçirmeye devam edecek gibi gözüküyor. Alanında tekel hale gelen başarılı televizyonun bünyesinde binlerce film ve dizi bulunuyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı