Netflix Bridgerton 2.sezon ne zaman yayınlanacak? Bridgerton gerçek hikaye mi?

Dönem dizisi Bridgerton, açık sahneler yüzünden eleştirilmiş olsa da izlenme oranlarıyla bu tartışmaların önüne geçti. Yayınlandığı ülkelerin hepsinde 1. olan Bridgerton 2.sezon ne zaman çıkacak, 2.sezon yayın tarihi, Bridgerton konusu, oyuncuları, IMDb puanı, karakterleri, hangi kitaptan esinlenildiği, Bridgerton dizisi için yapılan yorumlar ve dizi hakkında merak edilen bilgiler haberimizde.
Takip et
Netflix Bridgerton 2.sezon ne zaman yayınlanacak? Bridgerton gerçek hikaye mi?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Biraz kurgu biraz gerçek Kraliyet ailesinden esinlenen seri, Julie Andrews’un seslendirmesi ile daha da heyecan verici hale geliyor. 1813 ve 1827 arası Londra’da geçen dizi, İngiliz asillerinin hayatını çok daha farklı ve eğlenceli bir bakış açısından anlatıyor. “Asiller farklı ırklardan ve geçmişlerden olsaydı ne olurdu?” sorusunu yanıtlayan serinin kadrosunda birçok siyahi oyuncu var. Skandan aşk ve tutku dolu ‘Bridgerton’ 25 Aralık’ta yayınlandı.

Bridgerton ailesinin en büyük kızı Daphne Bridgerton, ailesinin izinden gidip çok seveceği bir adamla evlenmek ister. Genç kadının seçenekleri çok olsa da ağabeyi teker teker adayları eler. Ancak Leydi Whistledown’ın hazırladığı bir skandal, Daphne’nin adının lekelenmesine neden olur. Bu sırada sosyeteye yeni katılan kızların annelerinin gözdesi olan Hastings Dükü ile Daphne arasında bir çekim oluşur.

Grey’s Anatomy’nin yaratıcısı Shonda Rhimes’ın Netflix’le anlaşmasının ardından gelen ilk dizisi, gizem ve entrika dolu bir dönem yapımı. 8 bölümden oluşacak dizide Lady Whistledown’a Julie Andrews hayat veriyor. Dizi IMDb‘de 7 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 7,1’lik puana sahip oldu. Tabi ilk sezonu izleyen Netflix abonelerinin aklında en önemli soru da şu oldu: Bridgerton 2.sezon ne zaman çıkacak?

Netflix Bridgerton 2.sezon ne zaman yayınlanacak? Bridgerton gerçek hikaye mi?

‘BRIDGERTON’ HİKAYESİ GERÇEK Mİ?

Her kitabında farklı bir Bridgerton kardeşinin hayatını anlatan Julia Quinn’in ‘Bridgerton’ kitap serisinden uyarlanan seride ‘Gossip Girl’ edasında Londra sosyetesi hakkındaki sırları ve skandalları ortaya çıkaran bir yazar olan Lady Whistledown var. Serinin gerçek hikayesi hakkında konuşan Quinn, Bridgerton Ailesinin tarihte yer aldığını ancak kardeşlerin tamamen kurgu olduğunu belirtti. Bununla beraber tarihten bazı ilham kaynakları da var. ‘Bridgerton’ serisinde Golda Rosheuvel’in canlandırdığı siyahi Kraliçe Charlotte’un tarihte Kral III. George’un eşinden ilham aldığı söyleniyor. Portekiz Kraliyet Ailesinin siyahi kolu Msargarita de Castro y Sousa’dan geldiği iddia edilen Kraliçe Charlotte’un Afrika kökenlerine sahip olduğu inanılıyor. ‘Bridgerton’ serisinde aynı zamanda KralI III. George’un mental bozukluğu da işleniyor. “Kalıcı bir delilik” ile mücadele ettiği söylenilen Kral George, halktan ve kraliyet ailesinden uzak durmuştu. Seride Kral George’un çocuklarının bazılarını da görüyoruz. Aynı zamanda Kral George ve Kraliçe Charlotte, o zamanlar Buckingham Evi olarak bilinen Buckingham Sarayında yaşayan ilk kraliyet ailesi üyeleri.

Seri boyunca görmesek de Julie Andrews, şehirde sansasyon yaratan gizemli yazar Lady Whistledown karakterini seslendiriyor. 19. Yüzyılda bir ‘Gossip Girl!’ Çeşitli ve oldukça geniş bir kadroya sahip olan ‘Bridgerton,’ diğer tarihi kurgu dizilere örnek oluyor diyebiliriz.

Netflix Bridgerton 2.sezon ne zaman yayınlanacak? Bridgerton gerçek hikaye mi?

KOSTÜMLERİ KİM TASARLADI?

8 bölümlük ve aşağı yukarı 8 saat süren ‘Bridgerton’ serisinde toplam 7,500 kostüm var! Serideki skandallar ve şaşırtıcı olayların yanı sıra kostümlere hayran kalacaksınız diyebiliriz. 19. Yüzyıl asil İngilizleri olabildiğince gösterişli bir şekilde yansıtmak için serinin yaratıcısı Shonda Rhimes, kostüm tasarımcısı Ellen Mijornick ile bir araya geldi. Prodüksiyon ekibi ile yakından çalıştığını söyleyen Mijornick, en büyük zorluğun kadronun büyüklüğü olmadığını ama hikayenin derinliği olduğunu söyledi. Sekiz bölümde 10 balo gösterilirken, yüzlerce tuvalet, taç ve takım elbisenin tasarlanması gerekmiş! Hikayenin çoğu kurgu olsa da dönem olarak gerçeğe bağlı kalmak istediğini dile getiren Mijornick, serideki karakterlerin her bölüm defalarca kostüm değiştirdiklerini ekledi. Sadece başrol Daphne Bridgerton’u canlandıran Phoebe Dynevor’un 104 kostüm değişimi olmuş! Her karakterin elbisesi 19. Yüzyıl iç giyim parçaları, pelerinleri gibi parçaları düşünürsek saymamız imkansız oluyor. Her şeyin özel olarak tasarlandığını ve el işçiliğinin kullanıldığını belirten Mijornick, ekibi ile tüm desenleri ve kostümleri birlikte yaptıklarını söyledi. Dünyanın farklı ülkelerinden kostüm tasarımcıları ile anlaşan Mijornick, oldukça geniş bir gardırop tasarladı.

Netflix Bridgerton 2.sezon ne zaman yayınlanacak? Bridgerton gerçek hikaye mi?

BRIDGERTON İKİNCİ SEZON OLACAK MI?

Henüz Netflix’ten Bridgerton 2. sezon onayı gelmedi!

25 Aralık tarihinde Netflix Bridgerton 1. sezonu ile abonelerine oldukça keyifli bir dönem dizisi armağan etmişti. İzleyiciler tarafından çok beğenilen yapım, platformun hizmet verdiği tüm ülkelerde Top 10 listelerine girdi. Ayrıca Netflix’in yayında olduğu toplamda 76 ülkede en çok izlenen dizi olarak yine Bridgerton’la karşılaşmıştık. Son haftalarda ismini sıkça duymaya başladığımız yapım şimdi hayranlarını bir nebze tedirgin edecek bir haber ile karşımıza geldi.

‘Bridgerton’ serisi henüz Netflix veya Shondaland tarafından ikinci sezon için doğrulanmadı. Ancak ilk sezonun sosyal medyada ve internette gördüğü ilgiye bakacak olursak, ikinci sezon kesin gibi görünüyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında ikinci sezon konuşmalarının Yaz 2020 için gerçekleşeceği söylenirken, pandemi sebebiyle her şey gibi bu da ertelenmişti. Production Weekly’nin haberine göre eğer doğrulanırsa, ‘Bridgerton’ serisinin ikinci sezonu Mart 2021’de Uxbridge, İngiltere’de çekilecek. Yayınlanması 2022 başları olabileceği söyleniyor.

Netflix Bridgerton 2.sezon ne zaman yayınlanacak? Bridgerton gerçek hikaye mi?

Bridgerton Dizisi hakkında kısa bilgiler

1. 25 Aralık 2020 tarihinde yayınlanan Bridgerton dizisi 8 bölümden oluşmaktadır. Güzel hikayesiyle ve romantizm dolu sahneleriyle bu dizi izleyicileri tarafından çok sevilmiştir.

2. Chris Van Dusen tarafından yaratılan drama, Netflix’in ABD, İngiltere, Brezilya, Fransa ve Güney Afrika dahil 76 ülkede ilk 10 listesine girmeyi başardı.  Bridgerton dizisi çıktığı andan itibaren Netflix kullanıcıları tarafından çok sevilmiştir.

3. Çekimleri Birleşik Krallık’ta yapılan bu dizi Julia Quinn’in çok satan Bridgerton roman serisinden uyarlanmıştır.

4. Dizinin yazarlığını Chris Van Dusen, Abby McDonald, Joy C. Mitchell, Jess Brownell ve Julia Quinn yapmıştır. Yönetmenliğini ise Sheree Folkson, Alrick Riley, Julie Anne Robinson ve Tom Verica isimleri yapmıştır.

5. Dizinin oyuncuları arasında Jonathan Bailey, Ruby Barker, Harriet Cains, Bessie Carter, Nicola Coughlan, Phoebe Dynevor, Ruth Gemmell, Florence Hunt, Claudia Jessie, Ben Miller ve Luke Newton isimleri yer almaktadır.

6. Bridgerton ailesinin en büyük kızı olan Daphne Bridgerton ailesinin yaptığı gibi çok seveceği bir adamla evlenmek istemektedir. Daphne Bridgerton’un önünde çok seçenek olsa da ağabeylerinin onayladığı kişiyi bulmak zor olacaktır.

7. Güzel bir eş ararken Daphne’nin adı Leydi Whistledown’ın hazırladığı bir skandal yüzünden lekelenir. Hastings Dükü tam da bu sırada sosyeteye katılır ve kızların annesinin gözdesi olur. Ayrıca bu Hastings Dükü ve Daphne arasında bir çekim oluşur.

8. Dizinin yeni sezonunun çekimleri Mart 2021’de İngiltere’nin Uxbridge kentinde başlayacaktır. Dizinin 2. sezonunun en erken 2022 yılında gösterime girmesi bekleniyor.

9. Güzel bir senaryosu ve kaliteli aktörleri olan Bridgerton dizisi IMDb üzerinden 7,4’lük bir puan almıştır. Bu sayede Bridgerton yapımı bizim hazırladığımız mutlaka izlenmesi gereken diziler listesine girmeyi başarmıştır.

Bridgerton Dizisi Oyuncuları (Cast)

Dram ve romantik türlerindeki güzel yapımlardan birisi olan Bridgerton dizisinde yer alan başrolleri sizin için inceledik. İşte Bridgerton dizisinde yer alan oyuncular ve rol aldıkları karakterler hakkında bazı bilgiler.

Dizinin oyuncu kadrosunda Bir dönem dizisi olan ve kostümleri ile dikkat çeken dizinin başrollerinde Adjoa Andoh, Julie Andrews, Jonathan Bailey, Ruby Barker, Jason Barnett, Sabrina Bartlett ve Joanna Bobin gibi isimler yer alıyor.

Phoebe Dynevor – Daphne Bridgerton

Netflix Bridgerton 2.sezon ne zaman yayınlanacak? Bridgerton gerçek hikaye mi?

17 Nisan 1995 tarihinde dünyaya gelen Phoebe Dynevor bir İngiliz aktördür. Kariyerine BBC One okul dizisi olan Waterloo Road’daki başrolüyle başlayan güzel oyuncu Younger, Snatch, The Village ve Prisoners Wives gibi yapımlarda yer almıştır. Phoebe Dynevor bu dizide bir an önce evlenmek isteyen bir kraliyet üyesi olan Daphne Bridgerton karakterini canlandırmaktadır.

Netflix Bridgerton 2.sezon ne zaman yayınlanacak? Bridgerton gerçek hikaye mi?
Regé-Jean Page – Simon Basset

Bir Zimbabwe’li İngiliz aktör olan Regé-Jean Page 2016 yılında yayınlanan Roots dizisinden tanınmaktadır. Daha önceden Fort he People, Ölümcül Makineler, Ölümcül Takip ve Sylvie’s Love yapımlarında yer alan yakışıklı oyuncu bu dizide ise ilgiden bunalmış bir dük olan Simon Basset’e hayat vermektedir.

Netflix Bridgerton 2.sezon ne zaman yayınlanacak? Bridgerton gerçek hikaye mi?
Jonathan Bailey – Anthony Bridgerton

Şirket’in West End canlanmasında Jamie karakteriyle Laurence Olivier Ödülü’nü kazanan Jonathan Bailey bir İngiliz aktördür. Daha önceden Crashing, Broadchurch, Leonardo, Chewing Gum, W1A, Jack Ryan ve Me and Mrs Jones yapımlarında yer alan başarılı oyuncu bu dizide Anthony Bridgerton karakterini canlandırmaktadır.

Netflix Bridgerton 2.sezon ne zaman yayınlanacak? Bridgerton gerçek hikaye mi?

Genç oyuncu annesiyle diziyi izlerken seks sahnelerini atladığını ve çok utandığını açıkladı

Netflix’in son günlere damgasını vuran dizisi Bridgerton’ın güzel oyuncusu Phoebe Dynevor, müstehcen sahnelerle ilgili konuştu.

Bridgerton yayınladığı andan itibaren gündem olmayı başardı. Müstehcen sahneleriyle çok konuşulan diziyle ilgili başrol oyuncusu Phoebe Dynevor, samimi açıklamalar yaptı.

25 yaşındaki Phoebe Dynevor, 57 yaşındaki annesi Sally Webster ile diziyi izlerken uzaktan kumandayı elinde sıkıca tuttuğunu söyledi. Güzel oyuncu diziyi büyükanne ve büyükbabası da dahil tüm ailesiyle izlediğini de sözlerine ekledi.

Netflix Bridgerton 2.sezon ne zaman yayınlanacak? Bridgerton gerçek hikaye mi?

Bridgerton Dizisi Hakkında İzleyici Yorumları

? Kitaplarını hala arada bir sıkıldıkça açıp aynı keyifle okuduğum muhteşem seri. Netflix’in dizisini yapacağını duyunca oyuncu kadrosunu inceledim. Simon’u siyahi bir dük seçmişler. Kurgudaki tipleme olmasa bile bence çok güzel olacak. Daphne’i oynayan kızı Snatch izlerken beğenmiştim, iyi bir seçim olmuş. Yine de diziyi Colin ve Penelope için izleyeceğim, favori karakterlerim. C*** C.

? Daha birkaç bölüm izledim ama şimdiden çok keyifli olduğunu söyleyebilirim. İlk sezon sadece ilk kitabı ele almış. Olaylar çok seri akıyor, biraz baş döndürebilir. Benim hayallerimdeki Londra’dan çok daha renkli ve cümbüşlü bir yer olmuş. Kitaba büyük oranda sadık kalmışlar. Zannediyorum diziyi izleyenler bu nerden çıktı şimdi demesinler diye daha sonraki kitaplarda tanışacağımız karakterleri ve olayları daha erkene çekmişler. Başarılı bir hareket olmuş. Böylece dizi izleyicisini sonraki sezonlar için merakta da bırakır. S**** N.

? Kitabından haberdar değilim, uyarlama dizi olduğunu başlıktan öğrendim. Dün sezonun tüm bölümlerini bir oturuşta izledim. İnanılmaz sürükleyici ve eğlenceli bir dizi. Çok yüksek bir beklenti oluşmasın, izle-geç çerezlik dizilerden. İngiliz dönem dizilerini izlemeyi seviyorum. Kostümler, çekim mekanları beni fazlasıyla tatmin ediyor. Mekanlara ekstra kalp. Siyahi asiller başlangıçta beni de rahatsız etti ama daha sonra gözüm alıştı, yadırgamadım. C*** F.

? Fragmanını izlerken siyahiler ne alaka demiştim ve hayal kırıklığına uğramıştım. Fakat diziyi izlerken rahatsız olmadım, gözüm bir süre sonra alıştı. Hatta diziden aşık olarak ayrıldım. Kime mi? Simon’a. Dizi ile ilgili genel yorum yaparsam, vaktinizi eğlenerek geçireceğiniz sevimli bir yapım olmuş. Mekanlar, kostümler, müzikler çok iyiydi. Diğer sezonları iple çekiyorum. Serinin bütün kitaplarını okumuş biri olarak favori çiftim Anthony ve Kate’i sabırsızlıkla bekliyorum. S*** B.

? Sezonu taze bitirip geldim. BBC’nin çektiği eski İngiliz klasiklerini tekrar tekrar izlemiş biri olarak bayıldığım dizidir. Ritmi günümüz dizileri kadar hızlı olmasa da lezzetlidir. Bu yumuşaklığı bu keyfi özlemişiz azizim. O renkler, o konuşmalar ah o aksan. İlk başta tamamen beyazlardan oluşan bir dizi hayal etsem, biraz da söylensem de siyahi karakterlere güçlü roller verilmiş olmasından dizinin sonunda hoşnut kaldım. Nihayetinde ekranlarda kamuoyunun gözünde normalleşen her şey yaşamda da normalleşiyor. J*** M.

? Hani birini görürsün de yanından ayrılınca ondan etkilendiğini anlarsın ya. Bir süredir beklediğim bir yapımdı. İlk izlediğimde güzelmiş ama bu muydu olduktan biraz sonra ikinci kez izlemeye başladım. İştahım sonradan açıldı. A*** M.

? Bugün Netflix’i açınca pat diye karşıma çıktı ve bir oturuşta izledim. Ağdalı İngiliz aksanı olmaması beni biraz üzdü ama çerez gibi bir sezondu. Kitapları hiç bilmiyordum bu arada. Fakat 7 sezon daha çekilecek olmasına sevindim. Ayrıca başı Aşk ve Gurur’a benziyor ama sonrasında olaylar baya değişiyor. Eğlendim. K**** H.

? Bir Judith Mcnaughet hayranı olarak acaba neden sonsuza kadar bir Netflix dizisi olmuyor diye düşünürken karşıma bir anda çıkması pazar günümü şenlendirdi. Çok eğlendim. Bir solukta bitti. Devamını dört gözle bekliyorum. Ayrıca ilk defa siyahi bir dükle karşılaştım ama adam kendine fena hayran bıraktı. Bu nasıl bir gülüştür Simon Bey? M*** L.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.