Netflix ABD’de İlk Kez Zarar Etti!

Netflix, 2019'un ikinci çeyreğinde öngördüğü kadar abone elde edemedi ve 2011 yılından bu yana ilk kez ABD'de zarar ettiğini açıkladı.
Netflix ABD’de İlk Kez Zarar Etti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Şirket, 2. çeyrekte ABD’de yaklaşık 130 bin abone kaybetti ve dünya genelinde 5 milyon abone hedefine sadece 2.7 milyon abone elde ederek ulaşamadı. Zararda iki sebep öne çıktı. Bunlar, abonelik fiyatlarındaki artış ve orijinal içeriklerdeki durgunluk olarak belirtildi. Zararın sorumlusu olarak da CEO Reed Hastings gösterildi. Hastings, şirketin abonelik fiyatlarındaki artışları planlayan kişiydi.

Zarar haberleri şirketin hisse senetlerinde de düşüşe yol açtı. Yatırımcılara bir yazılı bir açıklama yapan Hastings, “Önümüzdeki dönemde Netflix, yeni başarılarla büyümesini sürdürecek” dedi. Hastings, edilen zararın sebebi olarak, “rakip firmalarla olan rekabette geri kalmaları” gibi bir durumun söz konusu olmadığını da belirtti. Yine de hisse senetlerinin düşmesinde Disney, WarneMedia, Apple ve NBC Universal’in gibi şirketlerin Netflix’e rakip olmaları sebep olabilir.

15 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM GELİYOR

Amerika’da 130 bin abone kaybeden ve dünya genelinde sadece 2.7 milyon abone kazanabilen Netflix, halen sektöründe lider olmaya devam ediyor. Ancak Hastings ve diğer yöneticiler rekabet yaklaşmakta olduğunun farkındalar. Bundan dolayı Netflix’in bu yıl orijinal içeriklere 15 milyar dolardan fazla yatırım yapması bekleniyor. Netflix, her bölge için orijinal içerikler de hazırlamaya devam edecek. Daha önce Netflix Türkiye tarafından hazırlanan Hakan: Muhafız dizisi bunlardan birisiydi. Netflix yöneticileri, rekabette öne geçmek için daha fazla kaynağı bölgelere ayırarak, yerel içerikler üretmeye hazırlanıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.