Netanyahu’dan Büyük Gaf! Alay Konusu Oldu

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile bir araya geldi. İkilinin görüşmesi sırasında Netanyahu gaf yaparak Boris Johnson’a, “Boris Yeltsin” dedi. Eski Rusya Lideri Borist Yeltsin 2007 yılında ölmüştü.

İsrail Başbakanı Netanyahu, ülkesinin haftalık Bakanlar Kurulu toplantısında bilgilendirme konuşması yaptı. Konuşması sırasında Netanyahu, “Londra’da İngiltere Başbakanı Boris Yeltsin ve ABD Savunma Bakanı ile önemli görüşmeler gerçekleştirdim” ifadesini kullandı. Netanyahu’nun yaptığı bu gaf sosyal medyada alay konusu oldu.

Konuşmasında yaptığı gafın ardından kurmayları tarafından uyarılan Netanyahu, “Dinleyip dinlemediğinizi görmek için bilerek yaptım” diyerek espri yapmaktan da kaçınmadı. Öte yandan İsrail hükümetinin resmi internet sitesinde bu anlar montajlandı ve gafın olduğu bölüme yer verilmedi.

AZERBAYCAN’A AFGANİSTAN DEMİŞTİ

İsrail Başbakanı Netanyahu daha önce de Azerbaycan’ı ziyaret ettikten sonraki konuşmasında Afganistan’ı ziyaret ettiğini söyleyerek başka bir gafa imza atmıştı. Öte yandan İsrail’de 17 Eylül’de genel seçimler yapılacak ve Netanyahu kendisini dünya liderleriyle yakın ilişkileri olan tecrübeli bir siyasetçi olarak topluma tanıtıyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı