Netanyahu gelecek hafta BAE ve Bahreyn’i ziyaret edecek

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun gelecek hafta Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile Bahreyn’i ziyaret edeceği belirtildi.
Takip et
Netanyahu gelecek hafta BAE ve Bahreyn’i ziyaret edecek
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Netanyahu'ya yakınlığıyla bilinen Israel Hayomgazetesi, İsrail Başbakanı'nıngelecek haftabaşında ilk kez açık şekildeAbu Dabi veManama'yı ziyaret edeceğini yazdı.

Gazete"tarihi" olarak nitelendirdiği bu ziyaretler kapsamındaNetanyahu'nun BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid ve Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife ile görüşeceğinikaydetti.

Netanyahu'nun ofisininAbu Dabi ve Manama'daki(Bin Zayid ve Al Halife'nin) ilgili ofislerle ziyarete ilişkin son düzenlemeleri yaptığı aktarıldı.

Haberde, "İsrail MeclisiDışişleri ve Güvenlik Komitesi Başkanı Zvi Hauser ile BAE MeclisiSavunma, İçişleri ve Dışişleri Komisyonu Başkanı Ali Raşid en-Nuaymi arasında gerçekleştirilen görüşmede söz konusu ziyaret doğrulandı." ifadelerine yer verildi.

Hauser'iniki ülke parlamento temsilcileri arasında gerçekleştirilen builk resmi toplantıda "Tarih yazdık." ifadesini kullandığı aktarıldı.

Netanyahu bugünsosyal medya hesabından yayınladığı görüntülü mesajda, BahreynVeliaht Prensi ve Başbakan Selman binHamad bin İsa Al Halife ile telefonla görüştüğünü belirterek,"yakın" zamanda Manama'yı ziyaret edeceğini dile getirmişti.

İsrail ile Bahreyn, 15 Eylül'de Beyaz Saray'da düzenlenen törenle ilişkileri normalleştirme anlaşması imzalamıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.