Neslican Tay’ın Adının Okuduğu Okula Verilmesi Teklifini MEB Reddetti

Kanser sebebiyle ölen Neslican Tay'ın adının eğitim gördüğü TOBB Fen Lisesi'ne verilmesi teklifi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından reddedildi.
Neslican Tay’ın Adının Okuduğu Okula Verilmesi Teklifini MEB Reddetti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kanser tedavisi gördüğü hastanede hayat savaşını kaybeden Neslican Tay’ın isminin okuduğu liseye verilmesi teklifi, Milli Eğitim Bakanlığı’nca kabul edilmedi.

Rize merkeze bağlı Gülbahar Mahallesi’nde ailesiyle yaşayan Neslican Tay, tümör sebebiyle 2 sene önce sol bacağı kesilse de hayattan kopmadı, azmi ile kanser hastalarına örnek oldu.

TÜM SÜRECİ TAKİPÇİLERİYLE PAYLAŞTI

Sosyal medya hesabından hastalığını duyuran ve kanserle mücadele edeceğini açıklayan Neslican, yaşadıklarını ve tedavi süreçlerini takipçileri ile paylaştı. Kısa zamanda 1.5 milyon takipçi sayısına ulaşan Neslican, bir yandan tedavi görürken bir taraftan da Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü kazanarak, eğitimini sürdürdü.

20 EYLÜL’DE YAŞAMINI KAYBETTİ

Neslican, sağlık vaziyeti kötüleşince 15 Eylül’de, İstanbul’daki özel hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Neslican, 20 Eylül günü akşam saatlerinde, doktorların bütün müdahalelerine karşın kurtarılamadı.

HİSARCIKLIOĞLU’NUN TEKLİFİNE RET

Neslican Tay için TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunup, merkeze bağlı Dörtyol köyünde Neslican’ın okuduğu TOBB Fen Lisesi’ne isminin verilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’na öneride bulunacaklarını açıkladı. Hisarcıklıoğlu, “Mücadele azmiyle örnek olan Rize TOBB Fen Lisesi mezunumuz Neslican Tay’ın hatırasını yaşatmak üzere okulumuzun adının Rize TOBB Neslican Tay Fen Lisesi olarak değiştirilmesini bakanlığa önereceğiz.” paylaşımında bulundu.

BAKANLIK REDDETTİ

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun önerisi, Milli Eğitim Bakanlığı’nca değerlendirildi. Teklifi ‘Eğitim Kurumlarına İsim Verme Yönetmeliği’ne uymadığı gerekçesiyle reddeden Bakanlık, Neslican’ın isminin, okulun kütüphane ve spor salonu gibi eklentilere verilmesini önerdi.

OKULUN EKLENTİLERİNE VERİLECEK

Rize Milli Eğitim Müdürlüğünce de Neslican’ın isminin, okulun eklentilerine verilmesi için çalışma başlatıldığı söylendi.

  • milli eğitim bakanlığı
  • neslican tay
  • okul
  • rize
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.