Neslican Tay Hayatını Kaybetti

21 Eylül 2019, 08:35 tarihinde eklendi

Sosyal medyada kansere karşı verdiği mücadele ile bir fenomen haline gelen Neslican Tay kansere yenik düşerek yaşamını yitirdi.

Neslican Tay Hayatını Kaybetti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Daha önce kanser nedeni ile bir bacağını kaybeden Neslican Tay, yaşam enerjisi ve umudu ile herkesin sevgisini topladı. Birçok hasta için umut olan ‘Demir Kadın’ en son paylaştığı video azmi ve yaşama sevinci ile umut oldu ve kanseri yeneceğini belirtti.

Üzücü haber hastaneden geldi. Hastaneden yapılan açıklamada Neslican Tay’ın uzun zamandır mücadele ettiği ‘malign mezenşimal’ tümöre bağlı artmış olan semptonları neden ile hastaneye müracaat ettiği belirtildi ve 15 Eylül tarihinden durumun ağırlaşması üzerine yoğum bakıma kaldırıldığı bildirildi. Açıklamanın devamında süreç içinde gelişen çoklu organ yetmezliği nedeni ile Neslican Tay’ın hayatını kaybettiği söylendi.

Neslican Tay Hayatını Kaybetti

Neslican Tay verdiği bir röportajda yaşam sevincinin ne kadar yüksek olduğuna vurgu yapıp, “Bacağım yok ama yaşam sevincim var.” dedi ve kendisinin bir bacaktan ibaret olmadığını, daha fazlası olduğunu ifade etti. Bu açıklamaları sonrası hastalık ile mücadele eden birçok hastaya da umut kaynağı olmuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.