adplus-dvertising

Nesine.com, Beşiktaş’a sponsor oldu

28 Temmuz 2022, 12:54 tarihinde eklendi
Beşiktaş ile Nesine.com, siyah-beyazlı ekibin futbol A takımı şort sponsorluğu için 2 seneliğine anlaşmaya vardı. İmza töreninde konuşan Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, “Türk futboluna ve özellikle Beşiktaş’a destek veren sponsorlara teşekkür ediyoruz. Onlara da bol kazançlar diliyoruz” şeklinde konuştu.
Takip et
Nesine.com, Beşiktaş’a sponsor oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Nesine.com, Beşiktaş Futbol A Takımı’nın şort sponsoru oldu. 2 senelik yapılan anlaşmanın basın toplantısı ise Vodafone Park’ta gerçekleşti. Toplantıya Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Nesine.com CEO’su Halit Gülbakanoğlu ve Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Mehtap Mutluşan Ferah katıldı. Nesine.com, Beşiktaş’a garanti ücret 12 milyon 500 TL+KDV ödeyecek. Öte Yandan düzenlenecek olan eşya piyangosuyla bu rakamın 18 milyon TL’ye kadar çıkması planlanıyor.

“Her sponsora çok teşekkür ederiz”

Sponsor şirketlere teşekkür ederek sözlerine başlayan Başkan Ahmet Nur Çebi, “Türk futboluna ve özellikle Beşiktaş’a destek veren sponsorlara teşekkür ediyoruz. Onlara da bol kazançlar diliyoruz. Çünkü o gelir ne kadar artarsa, biz de daha çok pay alabileceğimizi düşünüyoruz. Onlar için de sponsor oldukları takımların şampiyon olması, maç kazanması, kupa kazanması çok mühimdir. Umarım biz de sponsorlarımıza bu yıl bu şekilde bir destek vereceğiz. Nesine’ye bu sebeple de çok teşekkür ediyorum. Her yönetim kurulu mensubu arkadaşımız bir sponsorun elinden tutup getiriyor, kendilerine de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Özellikle son zamanda dijital platformların sponsorluklara ağırlık vermesiyle alakalı de konuşan Çebi, “Dijital çok mühim. Yeni neslin alaka alanı bizden farklı. Babaları da paraları onlara verdiği için, ceplerindekileri alabilmenin tek yolu kaldı. Geçmişte yapmamaktan dolayı eleştirildiğim bir token vaziyeti var. Beşiktaşlının zarar görmediği biçimde bunu yapmaya çalışıyoruz. Para nerdeyse biz orya koşuyoruz” açıklamasında bulundu.

Nesine.com, Beşiktaş’a sponsor oldu

“Transferde temkinli davranıyoruz”

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in; ‘Bankalar Birliği anlaşmasından çıkacağız’ söylemleri hakkında ise Başkan Çebi, “Canım cennet istiyor ama günahlarım bırakmıyor diyerek bir laf vardır. Dursun Özbek’e katılıyorum ama burnunuzu oynatınca bunların olmayacağını da bilmeniz gerekir. Ben hiç taraftara yalan söylemedim. Bu iş el birliğiyle olur. Yapılması gerekir. Bankaların verdiği destekler için de her zaman teşekkür ettik. Zor günlerde o biçimde ayakta kaldık ama daha çok yük olmamamız gerekir. Hedef doğru ama yol kısa değil” şeklinde konuştu.

Kombine kartlar konusuna değinen Ahmet Nur Çebi, “Taraftarımıza teşekkür ediyorum, beklediğimizin çok üstünde ve kısa sürede arz ettiğimiz kombineler bitti. Dün gece son günüydü ve hepsi bitti. Fakat gelen isteklere yanıt verip vermeyeceğimizi de değerlendireceğiz ve kombine alamayan taraftarlarımızın talebine karşılık verebiliriz. Cumartesi günü çok güzel bir hazırlık maçımız var. Yeni transferlerin, Beşiktaş taraftarını görmesi ismine kedilerine tribüne davet ediyorum” cümlelerine yer verdi.

Transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren siyah-beyazlı kulübün başkanı, “Transferin aşağı yukarı sonuna geldik. Sportif direktörümüz ve hocamızın erken gelmesiyle transferde çok yol aldık, dersimize iyi çalıştık. Hazırlık döneminde görülen tablo üstüne belki 1 ya da 2 transfer gerekecek. Cumartesi günkü hazırlık maçından sonra nerede ne eksik olduğuna bakacağız. Genç çocuklarımızın hakkının yenmemesi için transferde temkinli davranıyoruz. Her transfer tutmayabiliyor ama her genç oyuncu bu takımın bir parçası oluyor” dedi.

Nesine.com, Beşiktaş’a sponsor oldu

“Rıdvan’ın gitmesini hiç istemedim”

Kadro dışı bırakılan Serdar Saatçı ile ilgili sorulan bir soruya Çebi, “Serdar Saatçı genç bir çocuğumuz. Altyapıya çok önem veren birisiyim. Çocuklarımızın hataları olduğu zaman kendileriyle konuşmamız gerekiyor, ara sıra anlatamıyoruz ve başka aksiyon almamız gerekiyor. Serdar yaşamış olduğu olayın neticelerini iyi değerlendirdi, anlayabildi. Sarıldık, öpüştük ve yolumuza devam ediyoruz. Meydana Gelmiş olan şeylerin bir daha yaşanmayacağını gördüm. Altyapıdan gelenlerin, abilerine, hocalarına, taraftarına, yöneticilerine saygılı olmalı” diyerek yanıt verdi.

Ahmet Nur Çebi, 21 yaşındaki futbolcu Rıdvan Yılmaz’ın, İskoç ekibi Rangers’a transferi için de şunları belirtti: “Bir futbolcunun değerini bulup bulmadığı sorusu, kendisine yapılan tekliflerle ölçülür. 6 milyon Euro’dan fazla veren yoksa, değeri 6 milyon Euro’dur. Futbolcunun değeri, kendisine en yüksek verilen rakamdır. Siz kendi kafanızdakileri yazarak hayallerle yaşayamazsınız. Gönlümde Rıdvan değerini bulmadı. Gitmesini istemezdim. Verilen bedele hiçbir zaman bakmadım. Bizimle yol devam etmesini istememe karşın, kendisi ‘Gitmek istiyorum başkanım, hayallerim var’ şeklinde konuştu. Kendisine kıyamadım ve dolayısıyla Rıdvan’a istemeden de olsa yolunu açtık. Allah yolunu açık etsin, bizden bu kadar. İsteklerini kırmadık, hayallerinin önünü açtık.”

Halit Gülbakanoğlu: “Spordan kazandığımızı spora aktarıyoruz”

120. senesini kutlayacak olan Beşiktaş’ın sponsoru olmaktan dolayı gururlu olduklarını dile getiren Nesine.com CEO’su Halit Güllbaknoğlu, “Bu sene 120. senesini kutlayacak olan Beşiktaş’ın sponsoru olmak bizi gururlandırıyor. Biz birbirine uzak şirketler değiliz. Geçmişte resmi sponsorluklarımız olmuştu. Ama bu defa Beşiktaş’ın formasında olmak bizi ayrı gururlandırıyor. 2 sene boyunca birlikte yürüyeceğiz. Biz inşallah uzun yıllar birlikte çalışacağız. Biz 2006 senesinde kurulan ve pazarda açık ara lider olan bir firmayız. Spordan kazandıklarımızı spora geri vermek istiyoruz. Bir ülkenin gençliği için de sporun çok mühim olduğunu biliyoruz. Yalnızca Beşiktaş gibi dev kulüplerle değil, başka organizasyonlarda da destek oluyoruz. Ama bu tip büyük sponsorluklar da ekstra bir fırsat oluyor. Bu anlaşma 2 senelik ve alt limiti olan, üst limiti Beşiktaş taraftarına bağlı olan bir sponsorluk. Eşya piyangosu çalışmamız da var. Burada Beşiktaş taraftarı için, kulübünü gelirini artırması ismine mühim bir fırsat gibi görüyoruz. Biz kendi ana ürünümüzden para kazanmayı planlıyoruz ve sponsoru olduğumuz kulüplerin daha çok kazanmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Nesine olarak sponsorlukları 2 senelik yaptıklarını da belirten Gülbakanoğlu, “Biz Nesine olarak hiçbir sponsorluğumuzu 6 aylık ya da 1 senelik yapmak istemiyoruz. Uzun soluklu yapmak istiyoruz. Ama yalnızca imzada bir araya gelip 1 sene sonra görüşmek istemiyoruz. Aktif sponsorluk yapmak istiyoruz. Stat etrafında, Beşiktaş Köyiçi’nde mühim organizasyonlar yapmak istiyoruz. Hepimiz taraftarız. Beşiktaş taraftarı tabii ki kendisine ev, otomobil alabilir ama Beşiktaşlı bir futbolcuyla yemek yemek ya da sizden imzalı bir mektup alması çok daha başka bir şey. Biz Nesine olarak bunlara önem veriyoruz. Esasında uzun soluklu anlaşmalar yapmak istiyoruz ama 2 seneden fazlası da, gerek o anda temasta olduğumuz kulübün başkanının dönemi olabilir. Ama esasında kendimize de güveniyoruz. Bizimle çalışan şirketler bizimle devam edince biz de mutlu oluyoruz. 2 senelik bir anlaşma yaptık. 12.5 milyon TL’si garanti. Ama ardından eşya piyangosuyla en azından 1 milyon Euro’yu yakalarız diyerek düşünüyoruz. Ama tabii ki bizim bu iletişimimi iyi yakalamamız gerekir” değerlendirmesini yaptı.

Beşiktaş Genel Sekreteri Mehtap Mutluşan Ferah ise bu anlaşmadan dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Bu yıl 120. yılımız. İlk defa kombine kart satışlarında kadınlara yönelik bir indirim sağlandı ve büyük alaka gördü. Kadınlara yönelik bir işbirliği beklentimiz var Nesine.com’dan” ifadelerini kullandı. Açıklamaların sonrasında toplu fotoğraf çekimiyle lansman son buldu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.