adplus-dvertising

Neşet Ertaş Ölüm Yıl Dönümünde Unutulmadı

Türk halk müziği sanatçısı Neşet Ertaş, 7 yıl önce bugün aramızdan ayrıldı. Usta sanatçı ölüm yıl dönümünde unutulmadı.
Takip et
Neşet Ertaş Ölüm Yıl Dönümünde Unutulmadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Halk müziğinin usta sanatçısı Neşet Ertaş, 25 Eylül 2012 tarihinde yaşamını yitirmişti. Ölümünün üstünden 7 sene geçen ‘Bozkırın Tezenesi’ Neşet Ertaş, dillerden düşmeyen türküleri ile ölümünün yıl dönümünde de anıldı.

TWİTTER’DA GÜNDEM OLDU

Başta siyasi liderler olmak üzere Norm Ender, Uğur Işılak, Alp Navruz gibi sanatçılar Neşet Ertaş’ı ölümünün yıl dönümünde bir defa daha andı. Prostat kanseri rahatsızlığından sebeple yaşamını yitiren Neşet Ertaş için Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş, Mevlüt Çavuşoğlu, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Norm Ender, Uğur Işılak ve Alp Navruz paylaşım yaptı. Binlerce sosyal medya kullanıcısının gerçekleştirdiği paylaşımlarla Neşet Ertaş ölüm yıl dönümde Twitter’da trend oldu.

PROSTAT KANSERİ NEDENİYLE HAYATINI KAYBETTİ

1938 senesinde doğan usta sanatçı Neşet Ertaş, 25 Eylül 2012 tarihinde İzmir’de tedavi altında olduğu hastanede ileri evrede prostat kanseri sebebiyle hayatını kaybetmişti. Cenazesi Kırşehir Bağbaşı Mezarlığında defnedilmiştir. Mezarı ise babası Muharrem Ertaş’ın yanındadır. Mezar taşında ise “Sakin ol ha, insanoğlu. İncitme canı, her can bir kalp, Hakk’a bağlı. İncitme canı, incitme.” yazar. Neşet Ertaş’ın ismi Kırşehir’deki caddelere, okullara verilmiştir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.