adplus-dvertising

Neşet Ertaş için çekilen filme ailesi ve biyografi yazarından tepki!

Halk ozanı Neşet Ertaş’ın yaşamını beyazperdeye aktarmaya hazırlanan yapımcı Mustafa Uslu’ya, ailesinin sonrasında bir tepki de biyografisini kaleme alan yazar Bayram Bilge Tokel’den geldi.
Takip et
Neşet Ertaş için çekilen filme ailesi ve biyografi yazarından tepki!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yapımcı Mustafa Uslu’nun, Neşet Ertaş’ın yaşamının anlatılacağı “Garip Bülbül, Neşet Ertaş” filminin çekimlerinin ocak ayında start alacağının açıklamasının sonrasında başlayan münakaşalar devam ediyor. Neşet Ertaş’ın ailesinin film için “gereken bütün yasal ve hukuki adımlar atılacaktır” açıklamasının sonrasında bir tepki de “Neşet Ertaş Kitabı”nın yazarı ve sanatçının yakın dostu Bayram Bilge Tokel’den geldi.
GÖZÜNÜ PARA HIRSI BÜRÜMÜŞ
Tokel, Neşet Ertaş’ın, oğlu Hüseyin Ertaş’a yaşamının film yapılmaması yönünde vasiyeti olduğunu hatırlatarak, şu şekilde konuştu: “Ancak gözünü para hırsı, şöhret hırsı ve yükselme hırsı bürüyen birileri için gün doğdu. Türküleri, hayatı ve felsefesiyle yaşamını halka, hakikate adayan bir büyük halk ozanı, bu değerleri hiçe sayan bir anlayışın elinde pazarlama figürüne dönüştürülmek isteniyor.”

Neşet Ertaş için çekilen filme ailesi ve biyografi yazarından tepki!

CAZİP TEKLİFLE GELDİ KABUL ETMEDİM
Bir açıklama yayınlayan Bayram Bilge Tokel, “Bu proje iki sene önce Mustafa Uslu tarafından bana teklif edildi. ‘Neşet Ertaş Kitabı’na cazip bir telif ödeyerek güya kitabın filmini çekmek gibi bir hile-i şeriyye yapmak istedi. Kabul etmedim. Çünkü Neşet Ertaş’ın, kendi yaşamının sinema filmi yapılmasına hiç sıcak bakmadığını biliyordum. Teklifler yapıldığını ve kesinlikle kabul etmediğini sık sık anlatırdı” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.