adplus-dvertising

Nerelerde PCR testi isteniyor, PCR testi yaptırması gerekenler dikkat!

Koronavirüs salgınında alınan önlemler kapsamında bugün yeni bir dönem başlıyor. Aşı olmayan ya da hastalığı geçirmemiş olanlardan, okul, sinema, tiyatroya girişlerde ya da şehirlerarası toplu taşıma kullanırken negatif PCR test neticesi istenecek. İşte yeni dönemde alınacak önlemler…
Takip et
Nerelerde PCR testi isteniyor, PCR testi yaptırması gerekenler dikkat!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine yeni eğitim öğretim senesi öncesinde PCR testi genelgesi göndermişti.

Bugün itibarıyla aşısı tamamlanmamış yahut hastalığı geçirmemiş kişilerden 48 saat içinde neticelenmiş negatif PCR testi istenecek. PCR testi düzenlemesi 18 yaş ve üzeri vatandaşlar için geçerli olacak.

Eğitim personelinden de düzenli PCR testi istenecek Nerelerde PCR testi isteniyor, PCR testi yaptırması gerekenler dikkat!

Öğrencilerle temas eden aşı olmamış eğitim personeli, kantin çalışanları, servis sürücüleri ve rehber personelinden de PCR testi istenecek.

Aşı olmamış öğretmen ve okul personelinin haftada 2 defa PCR testi görülecek. PCR neticeleri okul idaresi tarafından lüzumlu işlemler yapılmak üzere kayıt altında tutulacak.

Nerelerde PCR testi isteniyor, PCR testi yaptırması gerekenler dikkat!

Okul içerisinde, ortak alanlarda, sınıflarda, öğretmen odalarında maske atık kutuları bulundurulacak ve bunların günlük olarak boşaltılmaları sağlanacak.

Bütün okullarda öğrenci, öğretmen ve personelin ihtiyacı olması halinde kullanabilmeleri için yeterli sayıda maske Milli Eğitim Bakanlığı tarafından temin edilecek.

Nerelerde PCR testi isteniyor, PCR testi yaptırması gerekenler dikkat!

Öğrencilerle aynı ev içerisinde yaşayan kişilerin de aşılı olmaları, tam doz aşılarını tamamlamış olmaları öneriliyor.

Servislerde oturma listesi yaratılacak Nerelerde PCR testi isteniyor, PCR testi yaptırması gerekenler dikkat!

Servislerde koltuklara numara verilecek ve oturma listesi yaratılacak. Bu liste serviste görünür yerde asılı olacak. Böylelikle servis kullananların aynı yerde oturması sağlanacak.

Yolculuklarda PCR testi istenecek Nerelerde PCR testi isteniyor, PCR testi yaptırması gerekenler dikkat!

Uçak, tren, otobüs ve öbür toplu taşıma araçları için de PCR testi gerekecek.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, iç hatlarda 6 Eylül`den sonra seyahat edecek yolcuların ya aşı kartını ya da PCR testinin negatif olduğunu ibraz edeceğini duyurmuştu.

Konser, tiyatro, sinema için PCR koşulu Nerelerde PCR testi isteniyor, PCR testi yaptırması gerekenler dikkat!

Konser, tiyatro, sinema gibi toplu faaliyetler için PCR testlerinin ibraz edilmesi gerekecek. 48 saat içinde yapılan negatif PCR testi olmayanlar etkinliklere katılamayacak.

Aşı olmayan işçiye PCR koşulu Nerelerde PCR testi isteniyor, PCR testi yaptırması gerekenler dikkat!

COVID-19 aşısı olmayan işçilerden bugün itibarıyla mecburi olarak haftada bir defa PCR testi yaptırmaları işyeri/işveren tarafından istenebilecek. (TRT Haber – AA)

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.