Neil Young, uyarıları dinlemeyip şarkılarını izinsiz kullanmaya devam eden Trump’ı mahkemeye verdi

Neil Young, sonunda mitinglerinde şarkılarını izinsiz kullandığı için daha önce uyardığı ABD Başkanı Donald Trump’a karşı yasal mücadele başlattı. Young, hem tazminat hem de şarkılarının kullanımının yasaklanmasını talep ediyor…

2015’ten beri ihlal devam ediyordu.

Sürekli itiraz etti, uyardı ama sonuç alamadı.

Sonunda da dava açtı.

Usta müzisyenNeil Young, mitinglerinde şarkılarını izinsiz kullanan ABD Başkanı Donald Trump’a karşı yasal mücadele başlattı.

Bardağı taşıran son damla, Tulsa’da düzenlenen Trump mitingiydi. Bu mitingde ((altta) Rockin’ in the Free World ve Devil’s Sidewalk adlı şarkılarının izinsiz bir şekilde kullanıldığını belirten Young, New York Federal Mahkemesi’ne başvurdu.

Neil Young, uyarıları dinlemeyip şarkılarını izinsiz kullanmaya devam eden Trump’ı mahkemeye verdi

Young dilekçesinde “Amacım, seçtikleri adayı desteklemekte özgür olan Amerikan vatandaşlarının haklarına ve görüşlerine saygısızlık etmek değil ama vicdanı rahat bir şekilde, müziğimin bölücü, Amerikan karşıtı cehalet ve nefret kampanyası için bir tema şarkısı olmasına izin veremem,” ifadesini kullanıyor.

Müzisyen, kişisel internet sitesinden de şu notu paylaştı: “İhlal, 2015’ten beri sürüyor. Buna sürekli ve aleni bir şekilde itiraz ettik. Kampanya ekibi, şarkılarımın çalınmaması yönündeki itirazlarımızı kasten gözardı etti ve izinleri olmamasına rağmen onları çalmaya devam ettiler.”

Neil Young, uyarıları dinlemeyip şarkılarını izinsiz kullanmaya devam eden Trump’ı mahkemeye verdi

Young, telif hakları ihlalini düzenleyen yasalara göre öngörülen en yüksek tazminatı talep ediyor. Şarkılarının Trump mitinglerinde kullanılmasının da yasaklanmasını istiyor.

Neil Young, şarkılarının izinsiz kullanımı konusunda Trump’la sorun yaşayan isimlerden sadece biri. The Rolling Stones, Quenn ve Lorde de bu konuda ABD Başkanı ile sorun yaşamış, Trump’ı dava etmekle tehdit etmişti…

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı