Nehrin taşmasıyla yıkılan evlerini yaşlı gözlerle işte böyle izlediler

Karabük’ün Yenice ilçesinde bulunan bir köyde sağanağın nehri taşırması sonucunda 4 katlı bir bina yıkılırken bitişiğindeki bina ise zeminin kaymasıyla yan yattı. Yıkılan binada yaşayan vatandaşlar yaşlı gözlerle yaşadıkları dehşeti anlattı.
Takip et
Nehrin taşmasıyla yıkılan evlerini yaşlı gözlerle işte böyle izlediler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Karabük’ün Yenice ilçesinde bulunan Tır Köyü’nde 4 katlı bir apartman yıkıldı. Edinilen bilgiye göre, etkisini sürdüren ve nehrin taşmasına sebep olan sağanaktan dolayı ev yıkıldı. 4 katlı apartmanın 2 katı nehrin içine göçtü. Apartman sakinleri yıkılma öncesinde evi tahliye etti. Üzerlerindeki giysileri bile değiştirmeden kedilerini sokağa atan vatandaşlar, çaresiz bakışlarla evin yıkılışını seyretmek mecburiyetinde kaldı. Apartmanı ormanda çalışıp biriktirdiği parayla yaptırdığını belirten Muhammet Onat ve eşi Sevgi Onat, o dakikaları anlattı. Evlerini kaybeden çift, kalacak bir yer bulmak için arayışa geçti. Öte yandan yıkılan apartmanın bitişiğinde bulunan bina, taşkın sonucunda zeminin kaymasından dolayı yan yattı. Binanın yıkılma riski olduğu öğrenilirken zarar gören evlerin yakınlarına vatandaşlar hiçbir biçimde yaklaştırılmıyor.

Nehrin taşmasıyla yıkılan evlerini yaşlı gözlerle işte böyle izlediler

“Ormanda çalıştığım parayla bu binayı yaptım”

Yıkılan evin sahibi Muhammet Onat, “Ormanda çalıştığım parayla, çoluğumun, çocuğumun rızkını keserek bu binayı yaptım. Yıkılmadan önce ben bazı şeyleri almak için girdim ama maalesef hiçbir şey alamadım. Ekipler gelip ismimizi aldılar. Elbise bile almadık, üzerimizdeki giysilerle çıktık evden. Nerede kalacağımızı biz de bilmiyoruz. Dün akşam amcamın oğlunun evinde kalmıştık. Ev, 4 katlıydı. Şu an 2 kat gömülü durumda” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.