Nefes kredisi veren bankaların listesi!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, esnafa kullandırılacak nefes kredisinin ayrıntılarını açıkladı. Kredi kullanımları 10 bankanın katılımıyla 1 haziran 2021 itibariyle başlayacak.
Takip et
Nefes kredisi veren bankaların listesi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yapılan açıklamada, kredilerin 6 ay ödemesiz olarak verildiği bildirildi. Kredi geri ödemeleri ise 12 eşit taksitte yapılacak.

Nefes Kredi Paketi ile senelik cirosu 10 milyon TL altında olan ve 2019’a göre cirosunda yüzde 25 kayıp yaşayan; Ticaret, Deniz ticaret, sanayi, ticaret ve sanayi yahut ticaret borsası’na kayıtlı üyelere işletme sermayesi finansmanı sağlanacağı söylendi.

2020 cirosu 1 milyon TL’yi aşmayan KOBİ’ler azami 50 bin TL, cirosu 1-10 milyon TL arasında olan KOBİ’ler ise azami 200 bin TL kredi kullanabilecek. TOBB ve Oda/Borsalar da kaynaklarını bu bankalarda değerlendirerek kredilere katkıda bulunacak.

Kredilere Hazine destekli KGF kefaletinin sağlanacağı söylendi. Kredilerin faiz oranları ise senelik yüzde 17,5 olarak tespit edildi. Bu da piyasa faiz ortalamasının yüzde 1.5 altında tespit edildiğini gösteriyor.

Katılımcı bankalar ise şu şekilde sıralandı:

Ziraat Bankası

Vakıflar Bankası

Halk Bankası

İş Bankası

Garanti Bankası

Yapı ve Kredi Bankası

Akbank

DenizBank

Ziraat Katılım Bankası

Vakıf Katılım Bankası

Nefes kredisi veren bankaların listesi!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.