adplus-dvertising

Neden Yüzyüze Yerine Online Psikologlar ile Terapi Tercih Edilmeli?

‘İnsan psikolojisi’ incelenmesi gereken son derece önem arz eden derin konular arasında yer almaktadır. Birçok insan yaşamları içerisinde nasıl hareket edilmesi gerektiğini bilemeyerek, yanlış kararlar alarak hayatlarını sürdürmektedirler.
Takip et
Neden Yüzyüze Yerine Online Psikologlar ile Terapi Tercih Edilmeli?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bu durumu çözmenin birçok farklı yolu vardır fakat online terapi yöntemini kullanarak görüşme yapmak en önemli noktalardan biri olarak sayılmaktadır. Kolay ve uygun fiyatlar eşliğinde psikolojik destek online platformda çalışan psikologlar tarafından verilmektedir. Yüz yüze psikolojik destekte olduğu gibi online olarak yapılan psikolojik danışmanlıklar da insanlar için fayda sağlamakta aynı zamanda içinden çıkılmaz hale gelen birçok durumun çözüme kavuşmasında yardımcı olmaktadır.

Online terapi esnasında insanlar kendilerini rahat hissetmektedir. Terapi sırasında arzu edilen her konu hakkında yardım alınabilmektedir. Bulunduğu ortamının rahatlığından uzaklaşmak istemeyen bireyler fiziksel olarak gidilen psikolog hizmetinin yerine online danışmanlığı tercih etmektedirler. Terapi ile birlikte hayatın her alanında yaşanılan sıkıntılar, sorunlar, çözülemeyen problemler hakkında kişilere danışmanlık hizmeti verilmektedir. Birey istediği psikolog ya da psikolojik danışmanı seçerek görüşmelere başlamaktadır.

Online Psikolog Terapisinin Faydaları Nelerdir?

Online psikolog ile yapılan terapi seanslarından sonra kişiler kendilerini daha fazla güvende hissetmektedir. Her insanın zaman zaman zorlandığı, çözüme kavuşturamadığı ya da danışmak istediği konular vardır. Bu durumda online psikolog hizmeti ideal olmaktadır. Online terapi için psikolog seçilmesine izin veren www.onlinepsikoloji.com yüzyüze gerçekleşen psikolojik danışmanlığa oranla daha düşük ücretler talep etmektedir. Seanslar 45 dakika olarak planlanmaktadır.

  • ·  Bulunulan yerden psikolojik destek alınmaktadır
  • ·  Yüz yüze gerçekleştirilen psikologlara göre kısmen ödenen ücret uygun fiyatlı olmaktadır
  • ·  Pratik ve doğru çözümler elde edilmektedir
  • ·  Kişinin kendisini rahat hissettiği bir ortamda terapi yapılmaktadır
  • ·  Yüz yüze hizmet veren psikologlar, online terapi ile aynı hizmet kalitesini sunmaktadır
  • ·  Görüntülü bir şekilde gerçekleşen görüşmeler esnasında .

Online Psikolojik Destek Kimler İçin Uygundur?

Yaşanılan olumsuz ruh hali günlük hayatın akışını etkilemeye başladığında, online psikolog hizmeti bireylere yardımcı olmaktadır. Kötü deneyimlerden dolayı hayatına devam ettirmede zorlanan kişiler, online terapi ile kendilerine iyi gelmeyen duygulardan ve olumsuz düşüncelerden kurtulabilmektedirler.

Çağın getirilerine uygun şekilde sunulan online terapinin, yüz yüze gerçekleştirilen terapi kadar olumlu ve faydalı etkileri bulunmaktadır. İnsanların istediği zamanlarda ve kendini rahat hissettiği yerlerde katılım sağlanabilmekte olup kişilerin konfor alanlarından ayrılmak durumunda kalınmadan terapi hizmeti alabilmektedirler.

Online Terapi de Hangi Konular İşlenebilir?

Bireysel sorunlar, depresyon, panik atak, ilişki problemleri, takıntı ve anksiyete bozuklukları gibi birçok konuyu içinde barındıran durumları online psikolog desteği alınarak sorunların üstesinden gelinmektedir. Geleneksel olarak tabir edilebilecek şekilde herhangi bir ofise giderek yapılan seanslar ile aynı kalitede ve faydada olan online terapi, sosyal iletişim problemi yaşayan kişilerin kendilerini daha rahat ifade etmesini sağlamaktadır.

Şehir merkezine uzak alanlarda yaşayanlar, online terapi ile kolayca hizmet alabilmektedir. Kendisini kötü hisseden ve konuşacak birini arayanlar, online terapiye başvurabilmektedir. Tüm bunlar neticesinde geleneksel terapi yöntemi olarak tabir edilen yüz yüze gerçekleşen hizmetin aksine online terapiye ulaşmak günümüzde artık daha kolay olmaktadır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.