Neden Kıbrıs’ta balayı yapmalısınız?

Kıbrıs en eski çağlardan bu yana benzersiz bir biçimde medeniyet beşiği haline gelmiştir. Dört yanı denizlerle çevrili olan Kıbrıs sayısız otele ve son derece profesyonel lokasyonlara sahiptir. Bireylerin balayı başta olmak üzere birçok tatil işlemini Kıbrıs'ta geçirmesinin çok fazla nedeni vardır.
Takip et
Neden Kıbrıs’ta balayı yapmalısınız?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kıbrıs’ta hemen hemen her şehir birer tatil beldesi gibi misafirlerini bekleyen kaliteli otellerle doludur.

Her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce turist Kıbrıs’ı tercih etmekte ve bu bölgeden son derece memnun bir biçimde ayrılmaktadır. Anadolu’da ve dünyanın birçok yerinde hemen hemen her şehrin gezilecek ve görülecek mekanları bulunmaktadır. Fakat birçok şehirde Kıbrıs’taki gibi hem tarihi hem doğal güzellikleri hem de plajları bulmak mümkün değildir. İşte bu özellikler nedeniyle tatilciler ve balayı yapmak isteyen çiftler Kıbrıs otelleri konusunda seçici davranarak bu bölgeyi tercih ederler.

Kıbrıs otellerini çekici kılan nedir?

Kıbrıs otellerini başka bölgelerdeki otellere göre çekici kılan oldukça fazla neden bulunur. Bunlardan en önemlisi Kıbrıs’taki birçok otelin denize sıfır bir konumda geri almasıdır. Öte yandan Kıbrıs oldukça yeşil ve güzel manzaraları ev sahipliği yapan bir bölgedir. Bireyler yeşil ile mavinin birleşimini sağlamak ve muhteşem manzaraları görebilmek için Kıbrıs’ta tatile yapmayı seçer.

Kıbrıs’ta tatil yapmanın bir diğer avantajı ise ekonomik fiyatlarla oldukça lüks bir balayı deneyimi yaşayacak olmaktır. Bireyler avantajlı fiyatlar ile muhteşem yemekler yiyebilir denizin keyfini çıkarabilir ve çocuklarıyla su kaydırakları başta olmak üzere birçok alanda faaliyet yürütebilir. Aynı zamanda Kıbrıs otelleri sakin bir tatil deneyimi yaşamak isteyen bireylere de kaliteli bir biçimde hizmet sunmaktadır. Oteller birçok tur şirketi Kıbrıs turları ile tatilcilerin hem kültürel hem de eğlenceli bir tatil yapmalarına katkı sağlamaktadır.

Sakin bir tatil deneyimi yaşamak hem de birçok seçenek ile rengarenk bir tatil yapmak isteyen bireyler Kıbrıs’a tercih Kıbrıs otellerinde hemen hemen her lokasyonda bireylere eşlik edecek rehberler yer almaktadır. Bu rehberler bireylere şehrin en güzel noktalarını gezme ve bu anlamda kültürel bir bilgi birikimi elde etme fırsatı da sunar. Öte yandan yine bu rehberler bireylerin yaşadıkları herhangi bir sorunu hızlı bir biçimde çözüme ulaştırabilir.

Kıbrıs’a Türkiye’den gitmek oldukça rahattır

Hiç kuşkusuz ki Türkiye’den Kıbrıs’a gitmek dünyanın diğer bölgelerine gitmekten çok daha kolaydır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Türkiye’den en rahat gidilen yurtdışı bölgesidir. Bireylerin rahat bir tatil deneyimi yaşamak için Kıbrıs’a gitmek maksadıyla yanlarında sadece nüfus cüzdanlarını taşımaları giriş için yeterli olacaktır. Bireyler Kıbrıs’ta tatil yaparken özellikle transfer ücretlerini göz önünde bulundurmalıdır. Uygun transfer ücretleri ile bireylerin tatil yapabilmeleri için konaklama uçak ve transfer dahil paket halinde ekonomik seçenekleri tercih etmeleri gerekir. Bu sayede 5 yıldızlı oteller dahil olmak üzere birçok önemli lokasyonda uygun fiyatlarla tatil yapılabilir.

Kıbrıs’ta yaz uzundur

Kıbrıs yaz döneminin son derece uzun geçtiği ve bireylerin tatil deneyiminden maksimum fayda sağladığı bir alandır. Bu da özellikle düğün sonrasında balayı yapmak isteyen çiftlerin avantajına olan bir durumdur. Kıbrıs balayı otelleri eylül ekim aylarına kadar misafirlerini ağırlaya bilme imkânına sahiptir. Bu nedenle özellikle sonbaharın ilk aylarında Kıbrıs sıcaklık da makul seviyelere düştüğü için muhteşem bir tatil deneyimi yaptırır. Kıbrıs’ta yaygın olarak Türk parası kullanılmaktadır. Bu da Kıbrıs’ta balayı tatili gerçekleştirmek için son derece avantajlıdır. Çiftler tatil boyunca paraya ihtiyaçları olduğunda parayı sürekli olarak bozdurmak zorunda kalmaz. Öte yandan Kıbrıs tatilinde farklı bir dil nedeniyle sıkıntı yaşanmaz. Çünkü Kıbrıs’ta yaygın olarak Türkçe konuşulmaktadır. Çoğu zaman başka ülkelere gidildiğinde ortaya çıkan dil problemi Kıbrıs’ta karşılaşılmayan bir problemdir.

Kıbrıs tarihi bakımdan da oldukça zengindir

Bireyler Kıbrıs’ta tatil planını aldıkları takdirde Kıbrıs’ın tarihi ve kültürel dokusu ile ilgili dedenin bilgi edinme imkânına sahip olurlar. Bir dönem İngiliz sömürgesi altında yaşayan ülkede yer yer İngilizce konuşulduğu görülmektedir. Öte yandan birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kıbrıs’ta kiliseler camiler manastırlar ve müzeler gezilip görülmesi gereken yerler arasında bulunur.

Trafiğin ters aktığını unutmayın

Kıbrıs’ta tatil yapmak isteyen bireylerin birçok konuda Türkiye’ye benzemesi nedeniyle son derece büyük avantajlar yaşayacağı ifade edilmektedir. Genel anlamda Türk lirasının kullanılması ve Türkçenin konuşulması bu avantajların en başında yer alır. Fakat bilinmesi gereken bir diğer husus da trafiğin yönüdür. Kuzey Kıbrıs’ta tıpkı İngiltere’de olduğu gibi trafik soldan akmaktadır. Öte yandan üçlü prizlerin kullanımının yaygın olması nedeniyle bireyler yanlarına çevirici adaptörünü de mutlaka almalıdır.

Kıbrıs tatili ülkemizde balayı çiftlerinin en çok tercih ettiği tatillerden biridir. Çünkü Kıbrıs hem ekonomik hem de muhteşem güzelliklere sahip olan bir bölgedir. En kaliteli ve en eğlenceli Kıbrıs tatilini Tatil Dükkanı ile rezerve etmek mümkündür. Bu sayede ekonomik koşullarla kaliteli bir tatil yapılmış olur.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.