adplus-dvertising

Nazo Zeyrek: ‘Kozmetik markaları da hayvan dostu olabilir’

Kozmetik dünyasının hayvan dostu markalarından Mia Klinika’nın kurucusu Nazo Zeyrek, kozmetik markalarının da hayvan dostu olabileceğini belirtti.
Takip et
Nazo Zeyrek: ‘Kozmetik markaları da hayvan dostu olabilir’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Zeyrek, “Kozmetik sektöründe hayvan deneyleri bir gereklilik değil, tercih. Buna müsaade etmeyin. Tercihinizi bu hassasiyeti gösteren markalardan yana kullanın” şeklinde konuştu.

Kozmetik sektöründe hayvan deneyleri konusu senelerdir tartışılıyor. Ürünlerinde hayvan deneyi yapmayan markalardan biride Mia Klinika. Melek yatırımcı olarak girdiği sektörde kısa zamanda markalaşma yolunda mühim mesafeler kat eden Mia Klinika’nın kurucu ortağı Nazo Zeyrek, başarılı iş insanı kimliğinin yanı sıra hayvanlara olan sevgisiyle de isminden söz ettiriyor. Alaçatı’da sokak hayvanları faydasına, meşhur adların katılımıyla düzenlediği doğum günü organizasyonuyla takdir toplayan İzmirli iş kadını, hayvanların hassas noktası, hatta kırmızıçizgisi olduğunu belirtiyor.

“Hiçbir ürünümüzde hayvansal katkı yok”

Kozmetik sektöründeki markalarının da hayvan dostu olabileceğini savunan ödüllü iş insanı Zeyrek, “Özel yaşamımda beni tanıyanlar hayvanlara düşkünlüğümü iyi bilir. Ben bu duruşumu iş yaşamıma da yansıtıyorum. Mia Klinika markasıyla yola çıkarken de bunu kendime düstur edim. Ortağım Ali Yağcı’nın da desteğiyle hiçbir ürünümüzü hayvan dostlarımız üstünde test etmeme kararı aldık. Bugün piyasaya sunduğumu hiçbir ürünümüzün içeriğinde hayvansal katkılara yer vermiyoruz” şeklinde konuştu.

“Canlıların hayat haklarına saygı gösterilmeli”

İş ortakları seçiminde de bu konuda hassasiyet gösteren şirketlerle çalıştıklarını belirten Nazo Zeyrek, müşterilerine ürün tercihlerinde hassas davranmaları çağrısı yaparak, “Yeryüzündeki her canlının hayat hakkına saygı göstermeliyiz. Hiçbir canlı, başka bir canlının para ya da başarı hırsının bedelini ödememeli. Öte Yandan kozmetikte hayvan deneyleri olmazsa olmaz değil. Bu vaziyet gün gibi ortadayken bu taktiğin devamı kabul edilemez, edilmemeli. Buradan müşterilerimize de çağrım, marka tercihi yaparken bu hassasiyetinizi mutlaka dikkate alın” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.