Nazlı Ilıcak Cezaevinden Yazdı!

15 Temmuz sonrası yapılan operasyonlarda FETÖ'nün medya yapılanması kapsamında tutuklanan gazeteci Nazlı Ilıcak cezaevinden T24 için mektup yazdı.

T24’te yayınlanan mektupta, cezaevinin evi olduğunu söyleyen Ilıcak, mektubunda gözaltına alınmasından bu zamana kadar geçen süreci anlattı. İlk önce tutuklanacağına dair çıkan haberlere gülüp geçtiğini belirten Ilıcak “Neden tutuklanacaktım ki! Ben ne yapmıştım!” ifadesini kullandı. Daha sonra kızından aldığı telefon ile Çengelköy’de bulunan evinin polis tarafından basıldığını öğrenen Ilıcak Bodrum’da bulunduğunu ve polislerin buraya da geleceğini düşündüğünü belirtti ve Bodrum merkezdeki Emniyet Müdürlüğü’ne teslim olmaya gittiğini söyledi.


“BAZEN GÜZEL RÜYALAR GÖRÜYORUM”

Daha sonra başından geçen süreci mektubunda yazan Ilıcak mektubunun sonlarına doğru “Uyumak en güzeli! Ah bir uyuyabilsem; deliksiz uyuyabilsem… Uykularım delik deşik. Kâbus dolu. Bazen güzel rüyalar da görüyorum. Beni alıp eski günlere götürüyor. Anneli, babalı günlere. Beni sarıp sarmalayan, üzerime titreyen, beni koruyup kollamaya, ayağıma taş değmesin diye uğraşan anne ve babamı görüyorum. Onlarla beraberim, güvendeyim. Gözlerimi açınca, o koyu pembe renkli duvarlarla karşılaşıyorum. Bu renkten nefret ediyorum. Onlar bana esareti hatırlatıyor. Ak güvercin olup uçmak istiyorum buradan.” ifadelerini kullanıyor ve mektubunu anne özlemi ile bitiriyor.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı