adplus-dvertising

NATO, sildiği 30 Ağustos gönderisini yeniden paylaştı

NATO Müttefik Kara Komutanlığı (LANDCOM), Yunanistan’ın tepki göstermesinin sonrasında sildiği 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. sene dönümü dolayısıyla paylaştığı gönderiyi tekrardan yayınladı.
Takip et
NATO, sildiği 30 Ağustos gönderisini yeniden paylaştı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

NATO Müttefik Kara Komutanlığı (LANDCOM), sosyal medya hesabından dün 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. sene dönümünü kutlamak için paylaştığı gönderiyi Yunanistan’ın tepkisinin sonrasında silmişti. Bugün LANDCOM hesabından yeni bir paylaşım yapıldı. Birliktelik mesajının yer aldığı gönderide, “LANDCOM, Salı günü Müttefikimiz Türkiye’yi Silahlı Güçler Günü vesilesiyle kutladı. Türkiye’yi ev sahibi ülke olarak gördüğümüz için minnettarız. Ve ittifakımıza katkılarından dolayı 30 müttefikin tamamına teşekkür ederiz. Beraber daha kuvvetliyiz” ifadeleri kullanıldı. Öte yandan 30 Ağustos’ta paylaşılan ve Türk askerlerinin fotoğrafının bulunduğu gönderide, Milli Savunma Bakanlığının sosyal medya hesabı etiketlenerek Türkçe olarak, “Zafer Bayramınız kutlu olsun” denmişti. Paylaşımın devamında İngilizce, “Bugün Türk bağımsızlığının 100. sene dönümü. Zafer ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlamalarında NATO ve ötesindeki Türk müttefiklerimizin yanındayız” ifadeleri kullanılmıştı.

Yunanistan tepki göstermişti

NATO’nun paylaşımı sonrası Yunanistan paylaşıma tepki göstermiş, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’e resmi şikayette bulunduğunu duyurmuş, NATO’nun paylaşımını “kabul edilemez bir adım” olarak nitelendirmişti. Yunan ordusunun da NATO’ya bağlı Avrupa Müttefik Güçleri Yüksek Karargahı’na (SHAPE) şikayette bulunacağı bildirilmişti. LANDCOM, mensup ülkelerin ulusal bayramlarında düzenli olarak kutlama mesajları paylaşırken, 25 Mart’ta Yunanistan Bağımsızlık Günü’nü kutlamıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.