NASA Üç Yeni Gezegen Keşfetti!

30 Temmuz 2019, 20:02 tarihinde eklendi
NASA tarafından uzaya gönderilen keşif aracı görevini başarıyla tamamlayarak üç yeni gezegen buldu.
Takip et
NASA Üç Yeni Gezegen Keşfetti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bilim adamları, yeni buldukları üç gezegen ile ilgili detayları paylaştı. Bu üç gezegen, 2018’de yeni dünyalar bulabilmek amacıyla uzaya gönderilen NASA’ya ait TESS gemisi kullanılarak keşfedildi. Yeni gezegenlerden iki tanesi bugüne kadar bulunabilen en küçük ve en yakın ekoplanetler arasında yer alıyor.

Diğer gezegen ise Dünya’dan iki kat daha büyük bir “Süper Dünya” olarak tanımlandı. “Süper Dünya”nın bazı yaşam biçimlerini destekleyebileceğine inanılıyor olsa da, atmosferinin yapısından dolayı bize göre bir yaşam için uygun olmadığı söylendi.

Bilim adamlarına göre, bulunan üç yeni gezegenin daha ilerisinde de gezegenler olabilir. Bu şansı değerlendirmek isteyen NASA, yeni gezegenlerin ötesine bakmaya hazırlanıyor. NASA’nın TESS projesiyle yeni bir Dünya bulabileceğine inanıyor. Çünkü NASA, şu ana kadar bulduğu gezegenleri bizim güneş sistemimizdeki gezegenlere benzetiyor.

İÇİNDE “YAŞAM” OLAN GEZEGEN ARANIYOR

Güneş sistemimiz içerisinde Merkür, Venüs ve Mars gibi toprağın ve suyun baskın olduğu gezegenler ile birlikte Satürn, Jüpiter, Uranüs ve Neptün gibi daha çok gaz ağırlıklı gezegenler bulunuyor. Bu gezegenlerin içerisinde sadece Dünya’da yaşam bulunuyor. NASA’ya göre araştırmalar sonucunda bulunan gaz veya toprak ağırlıklı gezegenlerin yanı sıra bir gün mutlaka Dünya gibi yaşamın olduğu bir gezegen bulunabilecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.