NASA: 6 Mayıs 2022’de Dünya’ya Gök Taşı Çarpacak

NASA, 6 Mayıs 2022 tarihinde Dünya'ya bir asteroit çarpacağını açıkladı. Gök cismi çarpmasıyla birlikte 230 kilotonluk nükleer enerji üretecek.
NASA: 6 Mayıs 2022’de Dünya’ya Gök Taşı Çarpacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Amerika uzay ajansı NASA’da çalışan bilim adamları son yaptıkları duyuruda asteroitler konusunda bazı önemli ifadeler kullandılar. Bu açıklamalarda bilim adamları, dünyaya her 2000 yılda bir asteroidin isabet ettiğini ve şu anda da bir asteroidin Dünya’ya oldukça yaklaştığını açıkladılar. NASA asteroit konusunda önemli bir açıklama yayınladı.

NASA, JF1 kod adına sahip bir asteroidin rotasına devam etmesi halinde Dünya’ya çarpacağını açıkladı. Yapılan açıklamalarda bu olayın kısa bir süre içerisinde gerçekleşme ihtimalinin de epey bir yüksek olduğu vurgulandı.

Hakkında konuşulan gök taşının 128 metrelik bir çapa sahip olduğu aktarılıyor. Bu uzay kayasının 6 Mayıs 2022’de Dünya’ya çarpabileceği ve potansiyel olarak bir şehri birkaç saniye içerisinde yok ederek yıkıcı sonuçlara yol açabileceğini tahmin ediliyor. Bu da milyonlarca ölüme sebep olacağı anlamını taşıyor.

HİROŞİMA’NIN 15 KATI

JF1 uzay kayasının dünyaya çarpması sonucunda 250 kilometrelik bir TNT ile aynı etkiyi göstereceği hesaplandı. Bu değer, Hiroşima’daki atom bombasından 15 kat daha büyük bir enerji anlamına geliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.