Narman Peri Bacaları İçin Düğmeye Basıldı!

Erzurum’da bulunan Narman Peri bacalarını turizme kazandırmak için çalışmalar başladı.

Dünyada sayılı yerlerde bulunan doğal oluşumlardan biri de Erzurum’da ki Narman Peri bacaları. Herhangi bir tesis ya da işletmenin olmadığı peri bacaları için Erzurum Vali’si düğmeye bastı. Doğal güzelliği ile film ve dizilere ev sahipliği yapan peri bacaları için turizme kazandırma çalışmaları yürütülüyor. Erzurum için önemli bir tanıtım imkanı sağlayan peri bacalarında tesis yapımı için proje adımları atılmaya başlandı.

Kapadokya peri bacaları kadar Erzurum’da ki peri bacalarının da  değerli olduğu vurgulanan alanda ziyaretçiler için hiç bir şey olmamasına dikkat çekti. Vali Okay Memiş, göreve geldiği andan itibaren alan hakkında çalışmalar ve araştırmalar yaptığını ve alanla ilgili çizilen projeyi bizzat takip ettiğini söyledi.

PROTOKOL İMZALANDI

Peri bacalarını turizm alanına açmak için hazırlanan projenin protokolünün imzalandığını söyleyen Memiş, alanda çalışmaların başlamasının ardından 2 buçuk 3 ayda projenin tamamlanacağını ifade etti. Alana tur otobüslerinin konaklayabileceği, yemek yenilecek ve sosyal aktiviteler gerçekleştirilecek tesisler inşa edileceğini aktaran Memiş, Erzurum’un Palandöken’den sonra bu yönüyle de adını duyuracağını dile getirdi. Turizmden daha çok para kazanmayı hedeflediklerini söyleyen Memiş, dünyada nadir bulunan bu alana tesis için bütçenin denkleştirilmesini beklediklerini açıkladı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı