Nankör Olduğu Söylenen Kediler, Yaşlı Adamı Yanmaktan Kurtardı

Ankara’da 80 yaşındaki vatandaş, bahçesinde beslediği kedilerin çığlıkları üzerine uyanarak yanmaktan kıl payı kurtuldu.

Bazı kesimler tarafından ‘Nankör’ olmakla suçlanan kediler, Ankara’da kendilerini besleyen 80 yaşında olduğu belirlenen vatandaşın hayatını kurtardı. Alevlerin her yeri sarması ile çığlık atmaya başlayan kedilerin sesine uyanan yaşlı adam, yanarak can vermekten son anda kurtuldu.

Ankara’da tüyleri diken diken eden ilginç bir olay yaşandı. 80 yaşındaki Burhan Nacaksız isimli vatandaşın gecekondusunda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede alevler tüm evi sardı. O sırada uykuda olan talihsiz vatandaş, uzun süredir bahçesinde elleriyle beslediği kedilerin çığlıklarıyla uyandı. Güçlükle kendini dışarı atmayı başaran Nacaksız, diri diri yanmaktan son anda kurtuldu. Alevlerin gecenin karanlığını aydınlattığı yangını itfaiye ekipleri güçlükle kontrol altına alabildi. Yangında yaşlı adama ait gecekondu kullanılamaz hale geldi.

HAYATINI KURTARAN KEDİLERİN YANINA KOŞTU

Mahallelinin de alevleri kontrol altına almaya çalışan itfaiye ekiplerine yardım ettiği olayda, yaşlı adamın mucize kurtuluşu herkesi derinden etkiledi. Yangın söndürüldükten sonra hayatını kurtaran kedilerin yanına koşan yaşlı adam, gözyaşlarına hakim olamadı. Mahalleli, evi yanan ve kalacak yeri olmadığı öğrenilen yaşlı adam için yetkililerin devreye girmesi gerektiğini belirtti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı