Namaz Platformu MEB’e Bağlı Okullarda Seminer Vermeye Başladı

Namaz Platformu isimli kuruluş Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda etkinlik yapmaya başladı. Dini bir grubun okullarda seminer vermesi tepki topladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, dini vakıf ve derneklerin okullarda öğrencilere dönük faaliyet yapmasına imkan tanımaya devam ediyor. Kendilerini, “Namaz gönüllüleri” tanımlayan ve “Namaz kılmayan insanların namazla buluşmasını sağlamak” için kurulan Namaz Platformu mensuplarının, Türkiye’nin birçok yerinde öğrencilere dönük etkinlik yapmasına izin verildi.


NAMAZ PLATFORMU ÜYELERİ OKULLARDA ETKİNLİK YAPIYOR

Birgün gazetesinden Mustafa Mert Bildircin’in aktardığına göre Namaz Platformu mensupları okullarda etkinlikler yapıyor. İktidara yakınlığı ile tanınan Yeni Akit yazarı Abdullah Yıldız’ın sözcülüğünü yaptığı platformun okullarda yaptığı bazı etkinlikler için kaymakamlıklardan izin istenmediği de iddia edildi. Platform mensuplarından Muhammed Mansur Vanlıoğlu, Karatay İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Erdem Gülcü’nün daveti ile öğrencilere seminer verdi.

İSMAİLAĞA CEMAATİ’NDEN DE ÇOK SAYIDA İSİM VAR

Üyeleri içinde İsmailağa Cemaati’nden çok sayıda kişinin bulunduğu platform, Konya’nın haricinde birçok şehirdeki okullarda da etkinlik yaptı. Platformun, öğrencilere dönük etkinliklerinden bazıları şu şekilde:

♦ Platform “hocası” Kamil Çakır, Bitlis İhsaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, “Geçmişini Bil Geleceğini Planla ve Hayal Et” başlıklı konferans yapıldı.

♦ Platform mensupları, TÜGVA’nın yaptığı etkinlik çerçevesinde derneğin İstanbul Üsküdar’daki şubesinde öğrencilere, “Namaz bilinci”ni anlattı.

♦ Dernek, Kocaeli’nde sınıflara dek girdi. İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, dernek liderliğinde, “Peygamberimiz Güzel Ahlakı” konulu sohbet düzenledi.


♦ Fethiye Mehmet Akif Ersoy Hafızlık ve Proje İmam Hatip Ortaokulu velilerine dernek mensupları tarafından, “Çocuklarımıza Namazı Nasıl Sevdirelim?” adlı kitap dağıtıldı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı