Nakil kabul işlemleri yapıldığı için nakil başvurusu yapılamaz ne demek?

Her sene olduğu gibi ek kontenjan açılması durumunda öğrenciler farklı liselere nakillerini aldırabiliyor. Bu yüzden birçok öğrenci nakil yapıyor. Bu nakil işlemi e-Devlet üzerinden yapılıyor. birçok öğrenci nakil işlemi yapmak için e-Devlete girdiklerinde karşılarına “Nakil kabul işlemleri yapıldığı için nakil başvurusu yapılamaz” yazısı çıkıyor. Peki bu mesaj ne anlama gelmektedir?
Takip et
Nakil kabul işlemleri yapıldığı için nakil başvurusu yapılamaz ne demek?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Başvuru yapan öğrenciler eğer kontenjan varsa istedikleri okulda ve nakil yaptırmak istedikleri okulu tercih eden en yüksek puanlı öğrencilerse, nakil kabul oluyor. Ancak son zamanlarda öğrencilerin karşılarına “Nakil kabul işlemleri yapıldığı için nakil başvurusu yapılamaz” yazısı çıkıyor. Bu yazının çıkması nedeniyle öğrenciler nakil işlemlerini gerçekleştiremiyor. Bundan dolayı da internette bu yazının anlamını araştırıyorlar.

Nakil başvuruları dönemsel olarak yapılıyor. Başvuru dönemlerinin sonunda nakil için değerlendirmeler yapılıyor. Bu yazıda o dönemlerde çıkıyor. Yani sizin tercih ettiğiniz okul için nakil başvurunuz değerlendiriliyor. Bu yüzden değiştirme yapamıyorsunuz. Başka bir okula naklinizi istemek için bir dahaki nakil dönemini beklemeniz gerekiyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.