Naim Süleymanoğlu’nun Kızları Filme Karşı Dava Hazırlığında

Eski dünya ve olimpiyat şampiyonu Naim Süleymanoğlu adına çekilen, yapımcılığını Dijital Sanatlar Yapım Evi'nin üstlendiği filme Naim Süleymanoğlu'nun kızları karşı çıktı. Esin ve Sezin Süleymanoğlu, Mustafa Uslu ve amcaları Muharrem Süleymanoğlu'na dava hazırlığında.
Takip et
Naim Süleymanoğlu’nun Kızları Filme Karşı Dava Hazırlığında
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eski dünya ve olimpiyat şampiyonu Naim Süleymanoğlu’nun iki kızı Esin ve Sezin Süleymanoğlu, filmin çekilmesine karşılar. Filmin yapımcılığını üstlenen Mustafa Uslu ve amcaları Muharrem Süleymanoğlu’na dava hazırlığında olan iki kardeşin tarafından açıklama geldi. Sezin ve Esin Süleymanoğlu tarafından konu hakkında yapılan açıklamada “‘Türk Herkül’ olarak film yapılmasının amacı, haksız kazanç elde etmeye yönelik olup hayatında gizli kalması gereken bazı hususların filmde işlenecek olması, ileride iki kızını toplum içinde küçük düşürmeye yönelik birtakım olumsuz sonuçlar doğuracaktır” ifadeleri kullanıldı.

SÖZLEŞME AMCALARI İLE

Naim Süleymanoğlu adına çekilecek film için yapımcı ve amcalarına dava hazırlığında olan Sezin ve Esin Süleymanoğlu, babaları Naim Süleymanoğlu adına film çekilip gösterime gireceğini geçtiğimiz yıl gazetelerden öğrendiklerini belirttiler. Dava dilekçesinde, Naim Süleymanoğlu’nun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu ile yapım şirketi Dijital Yapım Evi Reklam Film Sanayi şirketi ve yapımcı Mustafa Uslu arasında film sözleşmesi yapılmıştır. Davacılar, filmin sinemalarda gösterileceğini ve bundan da sadece Muharrem Süleymanoğlu’nun bir bedel alacağını öğrenmiştir. Filmin iyi iş yapması halinde merhum Naim Süleymanoğlu’nun iki kızına da birer daire alınacağı şeklinde duyumlar alınmıştır” ifadeleri kullanıldı.

KAYIP MADALYALAR YAPIM ŞİRKETİNDE

Bir süre önce iki kız kardeş, Naim Süleymanoğlu’nun madalyalarının kayıp olduğunu belirterek dava açmıştı. Esin ve Sezin Süleymanoğlu’nun avukatından açıklama geldi.

Aziz Demir: “Muharrem Süleymanoğlu 1988 Seul Olimpiyatları, 1992 Barcelona Olimpiyatları ve 1996 Atlanta Olimpiyatları’ndaki altın madalyalarının 9 yıldır kendisinde olduğunu söylemiştir. Bu 3 madalyanın halen yapım şirketinde olduğunu, madalyaların film çekiminde kullanıldığını ve çekimlerin halen devam ettiğini mahkeme hâkimine anlatmıştır. Sezin ve Esin Süleymanoğlu’nun ne madalyaların filmde kullanılmasına ne de gösterilmesine izinleri yoktur. Merhum Naim Süleymanoğlu’nun hayatı televizyonda belgesel yapılmış ve yayınlanmıştır. Merhumun hayatının ‘Türk Herkül’ olarak film yapılmasının amacı, haksız kazanç elde etmeye yönelik olup hayatında gizli kalması gereken bazı hususların filmde işlenecek olması, ileride davacı iki kız kardeşi toplum içinde küçük düşürmeye yönelik birtakım olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Bazı ünlü şahsiyetler gibi merhum Naim Süleymanoğlu’nun da hayatının film yapılarak kazanç kapısı haline getirilmesine davacıların muvafakatleri bulunmamaktadır. Usule aykırı olarak madalyalara el konulması, film çekiminde kullanılması ve iade edilmemesi nedeniyle ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Öncelikle film çekiminin tedbiren durdurulmasına ve daha sonra filmin gösterime girmesinin engellenmesine karar verilmesini istiyoruz. Merhumun Olimpiyat, Avrupa ve dünya şampiyonluğu madalyalarının çekiminin ve yayımının tedbiren yasaklanmasını, filmin yayının durdurulmasını, müvekkillerimin uğradığı maddi ve manevi zararların giderilmesini talep ediyoruz” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.