adplus-dvertising

Naim Süleymanoğlu’nu Oynayan Hayat Van Eck Kimdir?

Naim Süleymanoğlu'nun hayatını konu alan Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filminin en çok merak edilen oyuncusu Hayat Van Eck oldu.
Takip et
Naim Süleymanoğlu’nu Oynayan Hayat Van Eck Kimdir?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gerçek adı: Hayat Van Eck
Doğum tarihi: 30 Mayıs 2001
Doğum yeri: Hollanda
Boy: 1.72 cm
Kilo: 70 kg
Burcu: İkizler
Eğitim: Üniversite

Hayat Van Eck, Hollandalı bir baba ve aslen Ankara’lı olan Türk bir annenin çocuğu olarak Amsterdam’da hayata gedi. 6 yaşına kadar yaşamını Hollanda’da sürdüren Hayat Van Eck, daha sonra ailesi ile birlikte İzmir’e taşındı. Hayat Van Eck ilk olarak adını, Onur Saylak’ın senaryosunu yazdığı Daha filmindeki ‘Gaza’ rolü ile duyurdu. Hayat Van Eck’in filmdeki büyük başarısı 24. Adana Altın Koza Film Festivali’nde taçlandırıldı. Hayat Van Eck, ‘Umut Veren Genç Erkek Oyuncu’ ödülü başta olmak üzere birçok ödül aldı.

Naim Süleymanoğlu’nu Oynayan Hayat Van Eck Kimdir?

Hayat Van Eck 30 Mayıs 2001 yılında Hollanda Amsterdam’da dünyaya geldi. Hollanda asıllı Türk oyuncu 2019 yılında beyazperdeye aktarılan Naim Süleymanoğlu hayatını anlatan “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filminde Naim’i oynayan oyuncu olarak yıldızı parladı. Babası Hollandalı ve annesi ise Türk ve Ankaralı’dır. 6 yaşına kadar Hollanda’da yaşayan genç oyuncu daha sonra ailesi ile birlikte İzmir’e yerleşti. Hayat Van Eck eğitim hayatına İzmir’de başladı. Oyunculuk yapmadan önce oyuncu Bahar Kerimoğlu’ndan oyunculuk dersleri aldı.

Hayat Van Eck kameraların karşısına ilk kez 2017 yılında beyazperde de “Daha” adlı sinema filminde canlandırdığı “Gaza” rolü ile adım attı. En büyük çıkışını 2019 yılında “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” sinema filminde canlandırdığı “Naim Süleymanoğlu” rolü ile yaptı. Hayat Van Eck Naim Süleymanoğlu’na benzerliği ile bu filmde dikkatleri üzerine çekti.

Hayat Van Eck 25 Eylül ve 1 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenen “24. Adana Altın Koza Film Festivali’nde” “Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü’ne” layık görüldü.

Naim Süleymanoğlu’nu Oynayan Hayat Van Eck Kimdir?

2019 yılında televizyon ekranlarında hakkında ve oyunculuk kariyerine ilişkin soruların cevaplarını içeren şov programlarına katıldı. Uykusuzlar Kulübü ve Eser Yenenler Show bu programlardan bazıları oldu. Hayat Van Eck 2019 yılında şarkıcı “Eypio” ile “Naim” adlı video klibinde yer aldı. Hayat Van Eck bekar olup koyu bir Göztepespor taraftarıdır.

Hayat Van Eck dizileri ve filmleri
Hayat Van Eck hangi dizilerde oynadı? Oynadığı diziler, filmler aşağıda yer alamktadır.

2019 Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu (Naim Süleymanoğlu) Sinema Filmi
2017 Daha (Gaza) Sinema Filmi

HAYAT VAN ECK KOYU BİR GÖZTEPE TARAFTARI

Narlıdere’de ikamet eden genç oyuncu Hayat Van Eck’in sıkı bir Göztepe taraftarı. Başarılı oyuncu fırsat buldukça Göztepe’nin maçlarını takip etmeye çalışıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.