Nagehan Alçı iktidar partisi ve muhalefete yalvardı!

Haber Global ekranlarında Buket Aydın’ın sunduğu Tarafını Seç programına misafir olan basın mensubu Nagehan Alçı, “Bunun için yalvarıyorum” sözleriyle iktidar partisi ve muhalefet partilerine seçimlerden önce bir uzlaşı yaratmaları çağrısında bulundu.
Takip et
Nagehan Alçı iktidar partisi ve muhalefete yalvardı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Buket Aydın’ın sunduğu Tarafını Seç programına misafir olan Nagehan Alçı canlı yayında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“AKŞENER’E KATILIYOR MUSUNUZ?”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Başkanlık sistemi çağ dışı ve ucube” biçiminde bir yorum yapmış, “İyileştirilmiş ve güçlendirilmiş bir parlamenter sistem her alanda ülkemizin karşılaştığı problemlerin anahtarıdır.” ifadelerini kullanmıştı. Sizin bahsettiğinizden mi bahsediyor acaba? Akşener’e katılıyor musunuz? sorusuna Nagehan Alçı şöyle yanıt verdi:

“Bunca zamandır hem Sayın Akşener hem de öbür muhalefet partileri genel başkanları iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş bir parlamenter sistemden bahsediyor fakat ortaya koydukları net bir metin yok. Geçen İyi Parti Genel Başkanı Akşener’in yardımcısı Şenol Sunat hanımefendi ile bir programa katıldım. Orada Şenol Hanım ortada nihai bir şey olmadığını belirtti. Fakat tarif ettiği Genelkurmay Başkanını seçebiliyor, MİT Başkanını seçebiliyor, yüksek yargıya isim seçebiliyor, zannedersem YÖK Başkanı’na da karar veriyor. En önemlisi cumhurbaşkanının nasıl seçileceğine istişare ile karar verileceği belirtiliyor. Cumhurbaşkanını kimin seçeceği konusunda dahi netlik yoksa rica ediyorum muhalefet partileri siz nasıl bir güçlendirmeden söz ediyorsunuz? İYİ Parti’nin çizdiği cumhurbaşkanı profili eski cumhurbaşkanı profilini canlandırıyor.

“BUNUN İÇİN YALVARIYORUM”

2023 seçimleri kesinlikle bir kazan-kaybet seçimleri değildir. Muhalefet ya da iktidar, kim kazanırsa kazansın bu seçimlerde bu şekilde bir kutuplaşma, bu şekilde bir tansiyonla, mevcut vaziyetle muhakkak bir kaybet-kaybet seçimidir. Kan akabilir, sokaklardaki gerilimi kontrol edemezsiniz. Muhalefet ve iktidara seçimlerden önce bir uzlaşı zemini yaratmaları çağrısında bulunuyorum. Bunun için hatta yalvarıyorum.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.