Nagehan Alçı, hakime hakaret davasında suçlu bulundu!

Bir köşe yazısında İstanbul 37. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Hakkı Yalçınkaya’ya hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan basın mensubu Nagehan Alçı, “Kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret” suçundan 7 bin 80 TL adli para cezasına çarptırıldı.
Takip et
Nagehan Alçı, hakime hakaret davasında suçlu bulundu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık Nagehan Alçı gelmedi. Şikayetçi hakim Hakkı Yalçınkaya ise duruşmaya katıldı.

“MAĞDURUM”

Müşteki hakim Hakkı Yalçınkaya şikayetinin devam ettiğini söyleyerek “Çok mağdurum. Hakimlere hakareti alışkanlık haline getirmiştir. Eşi ile ilgili verdiği karar için Hakim Dursun Ali Gümüş’e de hakaret etmiştir. Bu yazıda Türk milletinin de zarar gördüğümü, Ermeni tezlerine hizmet ettiğini ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

“HAKARETTE BULUNMAMIŞTIR”

Nagehan Alçı’nın avukatı Esennur Ezgi ise “Müvekkilim müştekiye karşı asla hakarette bulunmamıştır. Açık kaynak bilgilerine dayanarak yazısını yazmıştır. Kişilik haklarına saldırı söz konusu değildir. Bu sebeple beraatine karar verilmesini talep ediyoruz” diyerek konuştu.

7 BİN 80 TL ADLİ PARA CEZASI VERİLDİ

Mahkeme, sanık Nagehan Alçı’yı “Kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret” suçundan 7 bin 80 TL adli para cezasına çarptırdı. Öte yandan Nagehan Alçı’nın avukatı, karara karşı itiraz dilekçesi sundu.

İDDİANAME

İddianamede, Hakim Hakkı Yalçınkaya’nın sanık Nagehan Alçı’nın köşe yazısında Hrant Dink’in ölümüne neden olduğu yönünde iddialarda bulunduğunu söyleyerek şikayetçi olduğu anlatıldı. Sanık Nagehan Alçı’nın 15 Haziran 2018’deki köşe yazısına da yer alan iddianamede, “Maalesef bugün hâlâ birey haklarını önemsemeyen hakim-savcı zihniyeti var. Yer yer hükümranlığını sürdürüyor. Yalnızca İzmir’deki hakim değil, mesela Çağlayan Adliyesi’nde hâlâ Hrant Dink ve oğlu Arat Dink’i yalnızca Ermeni oldukları için mahkûm eden ve Hrant Dink’i ölüme götüren o malum kararı veren hakim Hakkı Yalçınkaya Asliye Ceza Hakimi olarak görev yapıyor. Bu hukuksuz zihniyetteki yargı personeliyle alakalı gereken süreçlerin işletilmesi için HSK çok mühim bir kurum. Hakimler ve savcılar her siyasi görüşten olabilirler, yeter ki yalnızca hukuka bağlı ve tarafsız olsunlar” dediği aktarıldı. İddianamede, Nagehan Alçı’nın “Sesli, yazılı yahut görüntülü bir iletiyle hakaret” suçundan 1 sene 2 aydan 2 sene 4 aya kadar hapsi isteniyordu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.