adplus-dvertising

Naciye anne 37 senedir engelli 4 çocuğuna gözü bakıyor

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Naciye Erekli, 37 yıldır engelli 4 çocuğuna gözü gibi bakıyor.
Takip et
Naciye anne 37 senedir engelli 4 çocuğuna gözü bakıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yüksekova’nın Orman Mahallesi’nde yaşayan 53 yaşındaki 7 çocuk annesi Naciye Erekli, doğuştan zihinsel ve bedensel engelli 2’si kız 4 çocuğunun bakımını büyük bir özveriyle yapıyor. Hasan, Şiyar, Feyruz ve Fatma adlı zihinsel ve bedensel engelli engelli çocuklarına 37 yıl boyunca bütün zorluklara karşın bakan anne, her şeyiyle birebir ilgilenerek çocuklarını yaşama bağlıyor. Anne Erekli, bu fedakarlığından dolayı 2017 senesinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ‘senenin annesi’ seçildi.

Naciye anne 37 senedir engelli 4 çocuğuna gözü bakıyor

“Yaşamımı çocuklarıma adadım”

Yaşamını çocuklarına adadığını dile getiren Naciye Erekli, “Ben hiçbir çocuğumu ayırmaksızın tamamıyla tek tek ilgilenerek bu yaşa getirdim. 4 çocuğumun yıkanması, giyimi, içmesi, yemesiyle her gün aynı biçimde ilgileniyorum. Ben yaşadıkça çocuklarıma bakacağım. Onlar tamamı benim canım ciğerim. Bu 4 çocuk konusunda Allah devletimizden razı olsun, çünkü her biçimde çocuklarımın ihtiyaçlarını gideriyorlar. Ben bütün zorluklara karşın 4 engelli çocuğuma bakarken, kimileri bir çocuğa bakamaz vaziyete gelmişler. Esasında bunlar Allah’ın bize verdikleri bir lütuftur. Onlara sahip çıkmak esas görevimizdir. Onlar büyümüş olabilirler, ama onlar hala bebek ve çocuk gibidirler. Ben çocuklarımın yüzünden hala bir taziyeye, bir misafirliğe gitmiş değilim. Çünkü onları bir dakika bırakmak benim için vicdan azabına neden oluyor. Ben tam 37 yıldır bütün zorluklara göğüs gererek onlara gözüm gibi bakıyorum. Artık ben de yaşlandım ve değişik ilaçlar da kullanıyorum” şeklinde konuştu.

Naciye anne 37 senedir engelli 4 çocuğuna gözü bakıyor

“Eşim 37 yıldır hiç bıkmadan gözü gibi çocuklarımıza bakıyor”

“Ben ne yapsam eşimin hakkını ödeyemem” diyen Mikail Erekli ise, “Benim 7 çocuğum var ama 4 çocuğum bedensel ve zihinsel engelli. Bu 4 çocuğum tamamen bu dünyadan habersizler. Eşim bu 4 çocuğumuza gözü gibi bakıyor. Her şeyiyle birebir ilgileniyor. Allah ondan bin kere razı olsun. Bütün yaşamını çocuklarına adamış vaziyette. Ben de yardım ediyorum ama onun yaptığı işleri gece gündüz yapsak onun kadar yapamayız. Gecesi gündüzü bu çocuklar olmuş. 37 yıldır hiç bıkmadan annelik yapan eşimin hakkı ödenmez. Bu çocuklar esasında bize bir lütuftur, çünkü onlar ne büyür ne de konuşur, onlar hayal dünyasında yaşıyorlar. İnşallah biz de ömür sürdükçe bu çocuklarımıza gözümüz gibi bakacağız. Çünkü onlar bizim için hala bebek gibi duruyorlar” ifadelerini kullandı.

Naciye anne 37 senedir engelli 4 çocuğuna gözü bakıyor

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.