Myanmar’da ordu 7 yaşındaki kız çocuğunu bile vurup öldürdü!

Ordunun yönetime el koyduğu Myanmar’da 7 yaşındaki bir kız çocuğu güvenlik kuvvetleri tarafından vurularak öldürüldü ve darbe sonrası meydana gelen şiddetin bilinen en küçük kurbanı oldu. Aile küçük kızın Mandalay şehrindeki evinde öldürüldüğünü açıklarken, askeri darbenin başından bu yana öldürülen onlarca kişi arasında 20’den fazla çocuğun olduğu söylendi.
Takip et
Myanmar’da ordu 7 yaşındaki kız çocuğunu bile vurup öldürdü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, Myanmar‘da 7 yaşındaki bir kız çocuğu güvenlik kuvvetleri tarafından vurularak öldürüldü ve darbe sonrası meydana gelen şiddetin bilinen en küçük kurbanı oldu. Ailesi küçuk kızın Mandalay şehrindeki evinde öldürüldüğünü açıkladı.

Myanmar, ordunun darbeyle yönetime el koyduğu 1 Şubat’tan bu yana protestolarla çalkalanıyor. Yardım örgütü Save the Children, öldürülen onlarca kişi arasında 20’den fazla çocuğun da olduğunu belirtiyor.

Myanmar’da ordu 7 yaşındaki kız çocuğunu bile vurup öldürdü!

EN AZ 261 GÖSTERİCİ YAŞAMINI KAYBETTİ

Ordu protestolarda 164 kişinin öldürüldüğünü söylerken, Siyasi Mahkumlara Yardım Birliği (AAPP) ölü sayısının en az 261 olduğunu bildiriyor.

Ordu daha önce protestocuların ölümlerinden üzüntü işittiğini söylemiş, fakat ülkeye anarşi getirmekle suçlamışlardı. Ordu Sözcüsü, şiddet ve kundaklama olaylarından protestocuları sorumlu tuttu.

Myanmar’da ordu 7 yaşındaki kız çocuğunu bile vurup öldürdü!

“KIZ ÇOCUĞU MERMİ YARALARIYLA ÖLDÜ”

Mandalay’daki bir cenaze levazımatçısı çalışanları Reuters haber ajansına yaptıkları açıklamada, Chan Mya Thazi bölgesinde yaşayan yedi yaşındaki bir kız çocuğunun mermi yaralarıyla öldüğünü belirtti.

Myanmar Now isimli yerel bir medya kuruluşu da askerlerin çocuğun babasını hedef aldığını, fakat kurşunun evlerinin içinde, babasının kucağında oturan kız çocuğuna girdiğini bildirdi. Çocuğun isminin Kyin Myo Chit olduğu söylendi. Yardım çalışanları, kıza müdahale edildiğini fakat hayata döndürülemediğini bildirdi.

Myanmar’da ordu 7 yaşındaki kız çocuğunu bile vurup öldürdü!

“DEHŞET VERİCİ”

Aile, 19 yaşındaki ağabeyin de gözaltına alındığını açıklarken, ordu henüz bir açıklama yapmadı. Save the Children Mandalay’da önceki gün 14 yaşındaki bir erkek çocuğunun ölümünün sonrasında, kız çocuğunun ölümünün “dehşet verici” olduğunu söyledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.